Dnes je pondelok, 18.október 2021, meniny má: Lukáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Rodičia majú konečne ekologickú alternatívu

jún 23, 2019 - 11:16
Rodičia malých detí majú pri kúpe dojčenskej vody konečne ekologickú alternatívu. Vodu, ktorá bola doteraz dostupná iba v plastových fľašiach, môžu od začiatku júna zákazníci kúpiť v predajniach KRAJ aj v sklenenom obale. Ten dokonale chráni svoj obsah a rodičia môžu mať istotu, že sa do vody neprepustia žiadne nežiaduce látky a zaručí sa tak správny vývoj dojčiat.
Foto: 
Photo by Filip Mroz on Unsplash20

Sieť potravín KRAJ ponúka zákazníkom okrem kvalitných a zdravých regionálnych produktov aj ekologické alternatívy. Pri dojčenskej vode, ktorú kupujú najmä rodičia pre najmenšie deti, však doteraz takáto možnosť doteraz nebola. „Paradoxne dojčenská voda, ktorá je určená pre tých najmenších, bola dostupná iba v plastových fľašiach. V ústrety nám vyšiel až výrobca vody Aqua Anna, ktorý začal pre našu sieť potravín dodávať dojčenskú vodu v  sklenených obaloch,“ hovorí Martin Mašeja, riaditeľ nákupu.

Dojčenská voda Aqua Anna je vhodná pre nastávajúce mamičky a najmä pre správny vývoj dojčiat a batoliat. Vďaka špičkovej kvalite ju môžu piť malé deti i bez tepelnej úpravy, hodí sa aj na prípravu dojčenskej stravy. „Dojčenskú vodu odporúčam používať minimálne počas prvých šiestich mesiacov veku dieťaťa. Ideálne je pre deti do troch rokov, pretože ju môžu piť v akomkoľvek množstve, dlhodobo a bez prevarovania,“ hovorí lekár a alergiológ MUDr. Luboš Tamele.

280

Voda pod značkou Aqua Anna je na trhu už takmer 20 rokov. „Sklo odjakživa patrilo k najlepším obalom pre kvalitné nápoje. Sklo je úplne inertný materiál, takže nemusíte mať obavu, že by zo skla do dojčenskej vody prechádzali akejkoľvek látky. To sa u iných obalov s istotou povedať nedá. Preto chceme ponúknuť zákazníkom absolútne bezpečnú alternatívu a dať im možnosť si vybrať,“ hovorí výrobca vody Aqua Anna a majiteľ firmy Karel Findejsa. Sklo nielenže dokonale chráni svoj obsah, ale je to tiež vysoko ekologický obal, ktorý je možné 100% recyklovať.

Rodičia sa rozhodne nemusia obávať ťažkého nákupu. Vďaka moderným technológiám sú dnes fľaše oveľa ľahšie ako v minulosti, takže celé balenie po 6 kusoch váži len 6 kg. Výrobca zvolil pre dojčenskú vodu praktický objem 0,7 litra, pretože príliš veľké množstvo vody by malé dieťa spotrebovávalo zbytočne dlho. Napriek tomu možno fľašu ľahko uzavrieť a uschovať v chladničke.

Dojčenská voda Aqua Anna má optimálnu mineralizáciu: 324 mg / l (odporúča sa 250-500 mg / l). Je jedinečná vo svojom obsahu vápnika (71 mg / l) a má najnižší obsah sodíka medzi balenými vodami (0,885 mg / l), čo je u detí nesmierne dôležité.

- - Inzercia - -