Dnes je sobota, 25.jún 2022, meniny má: Olívia, Tadeáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Poznáte najnovšie trendy v boji proti VRÁSKAM?

jún 25, 2019 - 14:29
Každá doba má svoj ideál krásy. Dnešné médiá stavajú do popredia bezchybnú krásu. Krásne štíhle telo či vyhladenú pleť bez jedinej vrásky. Je to len mýtus?
Foto: 

Čas nezastavíme

Starnutie pleti je prirodzený proces, ktorý sa začína okolo 25-teho roka života. Všetko to prichádza postupne. Zmeny  v pokožke vedú k strate pružnosti, výskytu vrások a pigmentových škvŕn. Prvé sa objavujú mimické vrásky okolo očí a úst. Závisí to od viacerých faktorov. Veľkú úlohu zohráva genetika alebo hormóny. Z vonkajších je to napríklad životný štýl, fajčenie a pitie alkoholu, nadmerné opaľovanie, stres, nedostatok spánku alebo nevhodne zvolená kozmetika. Jednoducho povedané, všetci starneme. Zlá správa je, že sa to nedá zastaviť. Dobrá ale je, že sa to dá spomaliť!

Rozmaznávajte sa

Svoj malý kozmetický salón si môžete urobiť aj v pohodlí domova. Zaujímavým pomocníkom je dermaroller. Je to malý kozmetický valček s mikroihličkami z chirurgickej ocele, ktoré zľahka preniknú hornými vrstvami kože bez jej poškodenia či krvácania. Pleťové krémy aj oleje sa absorbujú ľahšie a zvýši sa tak ich účinnosť.

Hitom v starostlivosti o pleť je aj masážny pleťový valček vyrobený z ruženínu alebo iných polodrahokamov. Face roller je možné použiť na účinnú aplikáciu pleťovej kozmetiky alebo na masáž celej tváre. Vrásky a starnutie pleti by sme nemali vnímať ako strašiaka. Je to skrátka ďalšia životná etapa, s ktorou sa hrdinsky popasujeme.

Krém alebo sérum?

Neviete si pre seba vybrať to najlepšie? Pleťové sérum Bioderma Hydrabio môžete aplikovať ráno i večer. Má intenzívny účinok a výhodou je, že sa môže používať aj samostatne, alebo spolu s ďalšími produktami. Intenzívny krém proti vráskam od Institut Esthederm Intensive Retinol pomôže spevňovať a vyhladzovať vrásky. Pôsobia tak jemnejšie a menej výrazne.

- - Inzercia - -