Dnes je sobota, 25.jún 2022, meniny má: Olívia, Tadeáš
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Viete, ktorý opaľovací krém je pre vás bezpečný?

júl 03, 2019 - 18:35
Viete, ako fungujú opaľovacie krémy, viete si vybrať ten bezpečný, príjemný a vhodný produkt, ktorý účinne ochráni zdravie vašej kože?
Foto: 
Shutterstock

Pred UVA a UVB žiarením vás pri opaľovaní ochráni len opaľovací krém. Ak sa na pláži chránite pred slnkom sedením pod slnečníkom, je pravdepodobné, že sa spálite. Podľa výsledkov lekárskej štúdie z roku 2014 (Sun Protection by Beach Umbrella vs Sunscreen With a High Sun Protection Factor) sa vrátilo z pláže spálených až 78 percent z testovaných účastníkov, ktorí sedeli pod slnečníkom namiesto použitia opaľovacieho krému či mlieka. Slnečné lúče na nás totiž pri pobyte vonku dopadajú zo všetkých uhlov. Podľa Nadácie rakoviny kože (Skin cancer foundaion) znižuje každodenné používanie ochranného prípravku s SPF 15 a viac riziko vzniku melanómu až o 50 percent. Pri pobyte na priamom slnku odporúča väčšina dermatológov používať slnečnú kozmetiku s SPF faktorom 30.

Viac o tom, ktorý krém, mlieko, či olej je pre vás najvhodnejší, čítajte v letnom čísle, ktoré je práve teraz v predaji.

- - Inzercia - -