Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Vienna House Diplomat Prague je novo kompletne zrenovovaný, hotel sa viac otvorí verejnosti

september 01, 2019 - 19:00
Vienna House Diplomat Prague, konferenčný hotel v pražských Dejviciach, dokončil kompletnú renováciu. Okrem zabezpečenia maximálneho pohodlia pre hostí a účastníkov kongresov, jeho cieľom je taktiež aj sprístupnenie ponúkaných služieb širokej verejnosti.
Foto: 

Vienna House Diplomat Prague je už takmer tridsať rokov legendárny a taktiež je výraznou dominantou Dejvíc. Historicky bol hotel určený predovšetkým pre zahraničnú klientelu, biznis cestujúcich či rôzne tuzemské a medzinárodné kongresy. Kompletná renovácia reflektuje moderné priania a potreby hostí i účastníkov eventov. Novo je tiež cieľom viac sprístupniť reštauráciu, bar  a ďalšie priestory, miestnej komunite.

"Vytvorili sme moderné prostredie, kde sa budú všetci cítiť príjemne. Veríme, že koncept reštaurácií, kde používame kvalitné a čerstvé suroviny, nezostane len hotelovým hosťom, ale nájde obľubu aj medzi Pražanmi. Pre väčšie pohodlie miestnych klientov má reštaurácia Bull & Bonito k dispozícii aj samostatný vchod, "vysvetľuje Marek Páleník, generálny riaditeľ Vienna House Diplomat Prague a dodáva:" Rozhodli sme sa tiež ponúknuť širšie služby, ktoré využijú aj miestny obyvatelia. Už dlhšiu dobu vo Vienna House Diplomat Prague funguje fitnes a wellness, dámske kaderníctvo či požičovňa áut, novo je k dispozícii kvetinárstvo. Ako jediný hotel v Prahe máme v našich priestoroch Barbershop pre pánov alebo napríklad fyzioterapeutické služby. Hostia využívajúci niektorú zo spomínaných služieb majú na základe účtenky parkovanie zdarma. Veríme, že tento krok prispeje k zatraktívneniu hotelu pre verejnosť. "

Miesto, kde sa história snúbi s prvotriednym dizajnom

Tvorcovia architektonického návrhu, z rakúskej kancelárie BWM, nadviazali na bohatú históriu hotela v diplomatickej štvrti tak, aby bol zachovaný duch budovy a zároveň zohľadnené najnovšie technológie i dizajn. Rekonštrukcia tak spĺňa najnáročnejšie požiadavky na pohodlie hostí. "Naším zámerom bolo nadviazať na pôvodnú kvalitne navrhnutú budovu, čerpať z jej diplomatického charakteru a zdôrazniť ho," vysvetľuje koncept architekt Erich Bernard z BWM a dodáva: "Preto sme sa rozhodli vytvoriť kontrast medzi čiernobielym prevedením, zlatou a nežnými farbami, ako je broskyňová , korálovo červená a krémová. "

Celým hotelom prechádza jednotná čierna linka, ktorá symbolizuje pôvodné logo diplomatov, štylizovaného do písmena D. Je súčasť dizajnových prvkov v izbách, na kobercoch, chodbách aj doplnkoch. Priestranný interiér lobby hotela, reštaurácie a konferenčné foyer zohľadňuje atmosféru Vienna House Diplomat Prague. Zároveň je opticky rozdelený tak, aby tu každý našiel dostatok súkromia.

Rakúski dizajnéri navrhli riešenie izieb v tlmených tónoch. Boli vybrané dva varianty, jedna je ladená do modra, druhá je s prvkami teplých červeno-oranžových farieb a má uvoľnený štýl. Samozrejmosťou sú pohodlné postele, kreslo alebo pohovka s konferenčným stolíkom pre odpočinok, kútik pre prácu, nová moderná kúpeľňa a ďalšie vybavenie.

Moderné konferenčné priestory a nové koncepty reštaurácií

Zrenovovaných 23 konferenčných miestností, z ktorých najväčšia má kapacitu až 500 osôb, je teraz vybavených prvotriednou audiovizuálnou technikou. Sála Praha, napríklad ponúka exkluzívne príležitosť využiť firemnú prezentáciu cez celú stenu s možnosťou využitia dvoch projektorov v jednom obraze (tzv. edge blending). V deviatom poschodí hotela sa nachádza unikátny priestor - Loft s terasou a výhľadom na Pražský hrad aj Petřín, ktorý je vhodný ako na netradičné meetingy či telekonferencie, tak aj na narodeninové párty, rozlúčky so slobodou či svadby. Konferencie sa pochopiteľne nezaobídu bez kvalitného občerstvenia v podobe jedinečných kávových prestávok podľa priania klientov, napríklad v štýle zero waste (ekologický), brain food (podporujúce myslenie) a fresh & healthy (čerstvý a zdravý).

V rámci renovácie sa nezmenil len interiér, ale aj koncept reštaurácií a baru. Raňajková reštaurácia Loreta kombinuje klasické materiály, elegantné krivky, čierne lemovanie s dotykom jemnej ružovej farby, symbolizujúce farby života, elegancie i slávnostné nálady. Táto vyvážená kombinácia farebného spektra má upokojujúci účinok a podporuje chuť do jedla. Ďalšia reštaurácia, ktorá sa nachádza na prízemí, je ako stvorená pre stretávanie sa, nielen pre hotelových hostí, ale aj pre miestnych obyvateľov. Dominujú tu zemité farby s zelenými doplnkami, ktoré navodzujú atmosféru prírody. Hostia sa môžu tešiť na výbornú stredomorskú kuchyňu a hovädzie špeciality.

Projekt z dielne rakúskej architektonickej kancelárie BWM zrealizovala firma Riedl Messe- / Laden- & Objektbau GmBH, ktorá spolupracuje s lokálnymi subdodávateľmi a projektovým tímom Vienna House.

Vienna House Diplomat Prague onedlho oslávi 30 rokov na tuzemskom trhu. Ako vôbec prvý hotel v skupine bol otvorený v roku 1990 a patril k najznámejším hotelom v Prahe aj v celej Českej republike. Za dobu existencie hostil mnoho známych svetových osobností vrátane amerických politikov, prezidentov, športovcov i hercov. Vo Vienna House Diplomat Prague je k dispozícii 400 moderných izieb, 23 konferenčných miestností, bar a reštaurácia. Samozrejmosťou sú technológie - vysokorýchlostné wifi zadarmo, služby mobilného concierge alebo nabíjačka na elektromobily. Ako poďakovanie za podporu pri renovácii hotela získajú hostia v rámci kampane "Legend Reborn" 2 + 1 noc zdarma (pri rezervácii online, do vyčerpania kapacity).

Ďalšie fotografie, vrátane všetkých dôležitých informácií, nájdete TU.

- - Inzercia - -