Dnes je sobota, 29.január 2022, meniny má: Gašpar
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Slovenský deň kroja 2019 - Už 7. septembra v Banskej Bystrici od 10:00-22:00

september 03, 2019 - 10:11
Pozvánka na Slovenský deň kroja je pozvanie pre všetkých, čo si ctia tradície, milujú folklór a chcú sa opäť stretnúť v Banskej Bystrici, aby si s nami pripomenuli neoceniteľnú históriu a s ňou späté kultúrne zvyky a tradície.
Foto: 
shutterstock.com

Slovenský deň kroja 2019 predstaví viac ak 100 slovenských obcí a  takmer dve stovky  folklórnych zoskupení vrátane bratislavských súborov. Svoje umenie odprezetnuje Lúčnica, DFS Čečinka, Vajnorský okrášľovací spolok či SĽUK, ktorý v tento deň oslávi svoje 70.výročie.

Slovenský deň kroja 2019, ktorý sa bude konať 7. septembra v Banskej Bystrici predstaví kroje z rôznych regiónov Slovenska, pripomenie si  pamiatku  prof. Ing. Štefana Nosáľa,  umeleckého vedúceho a choreografa súboru Lúčnica a pri príležitosti životného jubilea 90. rokov si uctí Juraja Kubánka, priekopníka choreografie ľudového tanca na Slovensku. 

Pozdraviť prídu aj Slováci žijúci v zahraničí zo Srbska, Maďarska a Rumunska.

Ak chcete zažiť najväčšiu módnu prehliadku slovenských ľudových krojov, spoznať kroje a umenie z jednotlivých regiónov, vidieť to najlepšie zo slovenského folklóru, pridajte sa k nám a zažite atmosféru Slovenského dňa kroja.

- - Inzercia - -