Dnes je nedeľa, 17.október 2021, meniny má: Hedviga
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Jednoduché tipy na domácu starostlivosť o pleť počas jesenných mesiacov

september 23, 2019 - 12:00
Každodenný zhon a starosti dávajú zabrať nielen nám, ale aj našej pleti. Najmä so zmenou ročného obdobia treba dbať na dôkladnejšiu starostlivosť o pleť v porovnaní s letom. Prinášame vám zopár tipov, ako pripraviť pleť na jesenné obdobie, napríklad aj v pohodlí vášho domova.
Foto: 

Vyživujte pomocou prírodných zložiek

Aby ste zabránili vysúšaniu pleti, každý deň používajte hydratačné prípravky. Vytvoria vám ochranný štít a pomôžu pokožke lepšie plniť ochranné funkcie. Počas jesenného obdobia je dobré zvoliť produkty s hustejšou konzistenciou a s väčším obsahom výživných zložiek. Zamerajte sa napríklad na krémy s obsahom kozieho mlieka, prípadne produkty obsahujúce prírodné oleje, ale tiež bambucké či kakaové maslo. Vďaka kvalitnej hydratácií pleť omladne a výsledkom bude na dotyk jemná a zamatová pokožka. Nezabúdajme, že chladné dni dávajú zabrať aj pokožke na rukách. Preto je potrebné ošetrovať ich vhodným krémom na ruky .Tie dodajú rukám potrebné látky a navyše ich ochránia pred nepriaznivými vplyvmi chladného počasia.

Nevynechajte peeling

Ideálnym spôsobom, ako zbaviť pokožku odumretých buniek a zároveň stimulovať jej krvný obeh, je účinný peeling. Existuje niekoľko druhov peelingov a ich správny výber závisí od typu vašej pleti či žiadaného výsledku. Napríklad, chemický peeling je založený na aplikovaní zmesi alfa-hydroxidových kyselín na pokožku, ktoré napomáhajú eliminovať akné. Zároveň pomáha zmierňovať nadmerné premasťovanie pokožky, zmierňuje jemné povrchové pigmentácie a tiež jemné vrásky. Enzymatický peeling je na druhej strane o niečo menej invazívnejší. Vaša pleť bude vďaka peelingu dokonale očistená, zregenerovaná a pôsobiť mladistvejšie.

Doprajte pleti masku

Pleťová maska je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako bez akejkoľvek väčšej námahy premeniť pokožku na zdravú a vláčnu. Pri výbere pleťovej masky sa zamerajte na masky s prírodnými íľmi. Tie pomáhajú dôkladne a pritom šetrne vyčistiť hlboko zanesené póry od akýchkoľvek nečistôt. Rovnako zabraňujú ich opätovnému znečisteniu. Masky dokážu regulovať tvorbu kožného mazu a takisto zlepšiť stav pokožky s akné a ekzémom.

Ak máte citlivú pleť, sú pre vás vhodnejšie jemné, hydratačné masky. Niektoré čistiace masky môžu byť pre krehkú a citlivú pokožku dráždivé a práve hydratačné masky dokážu pokožku efektívne vyživiť a upokojiť.

Relax je po náročných dňoch veľmi dôležitý. Urobte si preto aspoň raz týždenne chvíľku len pre seba a pre svoju pokožku. Naneste si na tvár pleťovú masku, vyložte si nohy na stôl, pustite si relaxačnú hudbu a užívajte si účinky pleťovej masky. Uvidíte, ako sa vám pokožka odvďačí svojím dokonalým vzhľadom.

 

Galéria: beautysecret.sk, Ziaja, biOrganica.cz

- - Inzercia - -