Dnes je utorok, 30.november 2021, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Trápi vás prechladnutie? Stavte na silu prírody!

október 14, 2019 - 10:00
Pripravte sa na nastupujúcu jeseň včas. Stavte na prírodu pri posilňovaní imunity aj pri nachladnutí. Aké bylinky sú najúčinnejšie?
Foto: 

Na nádchu choďte od lesa

A to skoro doslova, pretože pri ťažkostiach s nosnou sliznicou a hornými dýchacími cestami sú účinnými pomocníkmi výťažky z jedle a borovice. K uvoľneniu horných dýchacích ciest pomáha tiež eukalyptus, mäta alebo tymian. Vhodné sú ako k vnútornému užívaniu, tak na inhaláciu. Vyskúšať ich môžete aj vo forme kapsúl alebo sprejov do nosa, ako je napríklad Sinustrong.

Rakytník pri podráždení hrdla

Liečivú silu rakytníka poznali už v starom Grécku. Rakytník obsahuje celý rad vitamínov, vrátane vysoké dávky vitamínu C, ktorá je niekoľkonásobne vyššia ako napríklad v pomaranči. Olej z rakytníka zároveň pomáha aj antibakteriálne. Pôsobí regeneračne aj k zníženiu bolesti, preto sa hodí aj pri podráždení hrdla. Stále populárnejšie rakytníkový olej (obsahuje ho napríklad sprej do krku Larfasol) má antioxidačné a upokojujúce účinky, a prispieva tak k správnej obranyschopnosti organizmu. Výhodou tejto olejovej formy je, že zároveň zvlhčuje sliznicu a napomáha jej regenerácii.

Borovica a skorocel pri kašli

Pri ťažkostiach s hornými aj dolnými cestami dýchacími pomôže borovice, ktorá podporuje správnu funkciu dýchacieho systému, a tým pomáha voľnejšie dýchať. Z môžete si z nej pripraviť čaj alebo môžete trochu pohodlnejšie jej výťažky užívať už spracované vo forme tinktúr alebo kapsúl (napríklad výživový doplnok Atmosil). Okrem borovice prináša úľavu tiež skorocel. Ten je možné užívať formou čajov alebo ako sirupy, ktoré sa hodia hlavne pre deti.

Vitamín C na imunitu

V období prechladnutia je najdôležitejšia prevencia, ktorou je posilnenie imunity. Dodajte preto telu potrebnú dávku vitamínov, najmä vitamínu C, ktorý podporuje obranyschopnosť organizmu. Užívať ho môžete v rastlinnej podobe, najviac ho obsahuje rakytník, šípok či citrusy, ale aj niektoré druhy zeleniny, napr. paprika, paradajky. Doplniť vitamín C môžete aj pomocou výživových doplnkov v tabletkách alebo pre deti vo forme lízaniek, ako napríklad lízanky Larfasol (výživový doplnok), ktoré obsahujú vitamín C i rakytník.

Sinustrong sprej - zdravotnícka pomôcka

Sinustrong kapsuly - výživový doplnok

Larfasol sprej - zdravotnícka pomôcka

Larfasol lízanky - výživový doplnok

Atmosil kapsuly - výživový doplnok

Zdroj foto: Silvanols

- - Inzercia - -