Dnes je pondelok, 06.december 2021, meniny má: Mikuláš
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Služby UPC budú po požiari šachty dostupné vo večerných hodinách

október 02, 2019 - 15:54
Služby UPC v bratislavských mestských častiach Ružinov, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Vajnory a časť Nového Mesta i Šamorín budú dostupné vo večerných hodinách, technici zvárajú optické káble. Výpadok služieb spoločnosti UPC v Bratislave nastal pre požiar v šachte na Prístavnom moste v Bratislave, ktorý hasiči už uhasili.
Foto: 
bratislavskénoviny.sk

"V šachte majú optické vedenie aj ďalší operátori, vieme minimálne o štyroch, ktorí tiež evidujú výpadok," uviedol pre agentúru SITA hovorca UPC Jaroslav Kolár s tým, že po uhasení požiaru technikom UPC a ostatných poskytovateľov nedovolili ihneď vstúpiť do šachty pre možné ohrozenie ich zdravia.

Optické káble zasiahnuté požiarom potrebujú technici zvariť, čo je podľa slov hovorcu pomerne časovo náročná záležitosť. "Vzhľadom na rozsah poškodenia optických vedení očakávame ukončenie opráv najskôr vo večerných hodinách," spresnil Kolár.

Spoločnosť UPC eviduje výpadok svojich služieb v hlavnom meste SR od ranných hodín. Informovala o tom spoločnosť UPC na sociálnej sieti. Požiar bol pravdepodobne založený úmyselne, polícii to nahlásili ako kriminálny čin, potvrdil pre agentúru SITA Kollár.

- - Inzercia - -