Dnes je nedeľa, 28.november 2021, meniny má: Henrieta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Prečo je jeseň na detox ideálna?

október 11, 2019 - 19:44
Detoxikácia organizmu nepredstavuje len proces zbavenia sa nahromadených škodlivín či prebytočnej vody. Dôkladne zostaveným jedálničkom by sme tiež mali telo „napumpovať“ všetkými potrebnými živinami a vitamínmi.
Foto: 
Shutterstock

Najčastejšie sa odporúča detoxikovať na jar. Jeseň je však na dôkladnú očistu tiež vhodná. Prečo?

1 Menej pokušení

Leto je časom oddychu, zábavy a najmä plné neodolateľných dobrôt! Určite to poznáte. Počas horúceho víkendu vybehnete na zmrzlinu, večer by zas bol hriech nezorganizovať aspoň malú grilovačku. A o dobrotách v dovolenkových destináciách ani nehovoriac. Detox spočíva práve v úprave jedálnička, v ktorom by mala dominovať zelenina, ovocie, strukoviny, ryby a podobne.

2 Viac možností

Na jeseň dozrieva tá najlepšia zelenina a ovocie, ktoré na detox potrebujete. Ideálne sú druhy s vysokým obsahom vlákniny a močopudnými účinkami (napríklad červená repa, kapusta, cuketa). Do pitného režimu zaraďte čaj zo šípok, žihľavy či ovocné šťavy. Pomôcť očistiť organizmus od toxínov môže i užívanie aktívneho rastlinného uhlia Carbofit Plus. Okrem aktívneho uhlia rastlinného pôvodu (zo zuhoľnatených kokosových orechov) obsahuje aj fenikel obecný a pestrec mariánsky, ktoré prispievajú k normálnemu tráveniu a podporujú správnu funkciu pečene. Vyznačuje sa veľkým aktívnym povrchom s vysokou schopnosťou naviazať na seba rôzne škodliviny, ako sú napríklad toxíny či látky zodpovedné za tráviace ťažkosti a hnačky.

3 Pomoc pre vlasy a nechty

Leto sa určite odrazilo na kvalite vlasov, pokožky a nechtov. Na jeseň si preto zaslúžia poriadku dávku vitamínov, ktoré im vrátia stratenú vitalitu a silu. Detoxikáciou ich navyše odbremeníte od látok, ktoré ich zbytočne zaťažujú. Čistejšia pleť, lesklé vlasy a pevné nechty – to je silná motivácia, čo poviete?

4 Silnejšia imunita

S príchodom chladnejších dní sa automaticky začínajú objavovať aj prechladnutia a chrípky. Neskoršie zimné mesiace sú svojimi epidémiami už známe. Aby ste sa im vyhli, začnite budovať silnejšiu imunitu čím skôr. Lepšia odolnosť voči vírusom a baktériám je jedným z účinkov kvalitnej a premyslenej detoxikácie.

5 Stop pre jesenný útlm a depresiu

Jeseň je bezpochyby krásne ročné obdobie, no menej slnka a kratšie dni nepridávajú ani na energii, ani na dobrej nálade. Vedeli ste, že detox má blahodarné účinky aj na psychiku? Zmena životného štýlu - najmä jedálnička - dá síce prvé dni zabrať. Neskôr sa však dostavia len samé pozitívne pocity a eufória z novonadobudnutej energie.

- - Inzercia - -