Dnes je nedeľa, 17.október 2021, meniny má: Hedviga
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Zatočte s viditeľnými vráskami a vráťte späť čas

november 10, 2019 - 15:00
Jedným z najkrajších doplnkov ženy je jej pleť. S týmto tvrdením určite súhlasíte. Hoci poznatky žien o správnej starostlivosti o pokožku sú z roka na rok lepšie, mnohé svoj obľúbený produkt stále hľadáme.
Foto: 

V jednotlivých ročných obdobiach naša pleť potrebuje zakaždým niečo iné. Kým v lete hrá prím jej hydratácia, v chladnom počasí je nutné ju dostatočne vyživovať. Aj vďaka tomu sa môžeme vyhnúť estetickým nástrahám, ktorým pokožka kvôli zmenám počasia čelí. Pigmentové škvrny či prehlbujúce sa, viditeľnejšie vrásky, netreba zabúdať ani na akné, ekzémy, prípadne rozaceu. To sú veľmi časté trampoty žien, s ktorými ale možno zabojovať tou správnou starostlivosťou.

Rôzne typy žien, iné typy produktov

Nikto z nás nemladne, no vďaka pokrokom v kozmetickom priemysle sa dá tento nezvratný proces spomaliť. K pribúdajúcim rokom si pripočítajte aj výkyvy počasia, zlú životosprávu, fajčenie i konzumáciu alkoholických nápojov. Aj tieto faktory sa totiž nemalou mierou podpisujú na stave ľudskej pokožky.

Existujú všeobecné odporúčania o tom, aká kozmetika by nám v kúpeľni nemala chýbať, pričom smerodajný je vek ženy. Na čo ale kladieme dôraz všetky bez rozdielu je snaha o to, aby pleť pôsobila mladistvo, farebne celistvo, sviežo a bez suchých miest. Ako sa však v spleti skrášľujúcich výrobkov vyznať? Väčšina krémov, ktoré dostať na trhu, majú konkrétnu účinnú - niečím špecifickú látku.

Tých je až extrémne veľa, stačí spomenúť kyselinu mliečnu, bieliace látky, kyselinu acetylsalycilovú, kyselinu hyalurónovú, anti-aknózne látky, hydratačné zložky, vysušujúce látky, rozžiarovače, peptidy, retinol, vitamíny a pod. Zorientovať sa v celej škále účinných látok nie je jednoduché a najmä pre laikov môže ísť o neľahkú úlohu. Mnoho žien sa už pomaly stráca v pojmoch. No keďže chcú pleti dodať to najlepšie, často kombinujú aj nemožné. My vám dva tipy na dokonalú starostlivosť o pokožku poradíme.

Kvalita, ktorá si vás získa

Značka Clinique

Značku Clinique založila v roku 1968 Estée Lauder. Podnetom bol pre ňu rozhovor s dermatológom, uverejnený v módnom magazíne Vogue. Otázka položená v článku ju inšpirovala k vytvoreniu prvotriednej hypoalergénnej kozmetiky pre akýkoľvek typ pleti. Jej rokmi osvedčené, a medzi ženami mimoriadne obľúbené produkty, vám ponúkame aj my.

Anti age produkty Clinique - proti vráskam a starnutiu pleti

Do kategórie toho najlepšieho, čo môžete vašej pleti ponúknuť, patrí tiež vyhladzujúci a rozjasňujúci krém pre suchú pleť Vichy Idéalia. Zjednocuje odtieň pleti, sťahuje póry, pomáha vyhladzovať vrásky. Pleť tak vyzerá plná energie. 

Ďalšie tipy, ktoré oceníte

  • Ak máte suchú pleť, používajte hydratujúce pleťové krémy na odstránenie make-upu.
  • Ženy s mastnou a citlivou pleťou by sa mali vyhýbať produktom s alkoholom.
  • Pre hladkú a jemnú pokožku siahnite po výrobkoch, ktoré obsahujú kyselinu salicylovú.
  • Používajte jemné čističe tváre namiesto drsných mydiel, aby sa udržala pH rovnováha pokožky.

- - Inzercia - -