Dnes je streda, 25.máj 2022, meniny má: Urban
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Kam za exotikou v roku 2020?

november 13, 2019 - 10:54
Už viete, kam za exotikou cestovať na budúci rok? Pripravili sme pre vás prehľad top destinácií na rok 2020 do každého kúta sveta. Inšpirujte sa najzaujímavejšími zájazdmi, ktoré odporúčajú lovci zážitkov z BUBO. Stovky zážitkových ciest do 195 krajín sveta, počas ktorých preniknete do duše krajiny a užijete si ju vo veľkom štýle. A nielen užijete, ale aj ochutnáte. Každá destinácia je iná a jedinečná. Namiešajte si svoj dovolenkový koktail.
Foto: 
BuBo

Kam za exotikou v roku 2020?

Afrika a Alžírsko

Chcete spojiť poznávanie s relaxom v raji? Určite odporúčame horúcu novinku: najexotickejšie a voňavé vanilkové ostrovy, kombináciu raja Seychelských ostrovov, adrenalínu na Réunione a top pláži Maurícia. Alebo túžite vidieť safari v Afrike? Kapské Mesto, botswanské Chobe a Viktóriine vodopády ponúkajú skutočné trikrát naj Afriky. Horúcou novinkou pre budúci rok je cesta do Alžírska. Krajina, o ktorej ste určite nepočuli veľa, o to väčšmi vás prekvapí jej francúzsky šarm, príjemná atmosféra Sahary a päť pamiatok UNESCO.

Thajsko a rajská záhrada

tomaskubus_thajsko.jpg

Thajsko a rajská záhrada
Foto: 
bubo - Tomáš Kubuš

Ak vás láka Ázia, treba začať v usmievavom Thajsku v spojení s Malajziou a moderným Singapurom alebo na indonézskych ostrovoch Jáva a Bali s top pamiatkami južnej pologule a nezabudnuteľným východom slnka nad sopkou Bromo. A čo tak rajskú záhradu na Srí Lanke alebo dych vyrážajúci Ankor Wat na zájazde Vietnam, Kambodža? Pôjdete si pozrieť najkrajšie pamiatky sveta v Barme, Laose a Kambodži? Veľký kontrast s Európou ponúka Japonsko alebo magická cesta do Číny spojená s Tibetom, Nepálom, Indiou cez himalájske sedlá.

Jeruzalem a Petra

Na Blízkom východe určite nevynechajte posvätný Jeruzalem či novodobý div sveta Petra v Jordánsku, kde sa tisícročia písala história ľudstva. V Severnej Amerike je samozrejmým cieľom New York. Spojte si ho s luxusným oddychom na najkrajších karibských plážach.

Chile a Nový Zéland

roberttaraba_novyzeland-25.jpg

Chile a Nový Zéland
Foto: 
bubo - Róbert Taraba

Už ste boli na konci sveta? Lákajú sem najkrajšie národné parky Chile, útesy Torres del Paine či ohromná sila argentínskych ľadovcov. Pohodu austrálskeho Sydney si skombinujte s gejzírmi a fjordami Nového Zélandu.

Grónsko a Petrohrad

Nechce sa vám letieť tak ďaleko? Tak potom Škandinávia. Mestá a kultúra jej metropol či mesačná krajina Islandu v kombinácii s ľadovým Grónskom. Ak zabudnete na politiku, nádhera Petrohradu Petra Veľkého či sila moskovskej architektúry vám vyrazí dych.

Mexiko a Rio de Janiero

katarinaliskova_mexiko_2018_1.jpg

Mexiko a Rio de Janiero
Foto: 
bubo - Katarína Lišková

Máte radšej latino ako pravoslávie? Ešte vždy je čas vidieť skutočnú Kubu alebo skombinovať najkrajšie pyramídy Mexika s oddychom na karibskej riviére. Asi žiadne mestá sveta nie sú také nabité erotičnom ako Buenos Aires a Rio de Janiero. Spojte si ich šarm a prírodné krásy s vodopádmi Iguazú a čaká vás parádna dovolenka. A tajný tip na najbližšie roky? Kolumbia: dobrá káva, krásna príroda, stopy seriálu Narcos a malebná Cartagena. Vybrali ste si? Inšpirujte sa tým najlepším, čo BUBO v roku 2020 odporúča na bubo.sk.


5 HORÚCICH TIPOV NA ROK 2020

Kuba – absolut total

katarinaliskova_kuba.jpg

Kuba – absolut total
Foto: 
bubo - Katarína Lišková

Pohodová kubánska vlna vás bude sprevádzať celú cestu. Pocítite radosť zo života a Kuba sa vám dostane pod kožu. Koloniálna Havana s podmanivou atmosférou, krásna príroda údolia Viňales, historické uličky Trinidadu, stolová hora v Baracoa, hudba a tanec v Santiago de Cuba a na záver pláže Varadera

Patagónia, Ohňová zem

Magická cesta na koniec sveta. Santiago de Chile, jedno z najmodernejších a najbohatších miest Južnej Ameriky, ostrov Isla Magdalena so stotisíckami tučniakov, tulene a najkrajší národný park Chile Torres del Paine, trek k slávnym vežiam. V mačkách na ľadovec Perito Moreno, najjužnejšie mesto planéty.

Vanilkové ostrovy

lubosfellner_seychelly_vanilkoveostrovy.jpg

Vanilkové ostrovy
Foto: 
bubo - Ľuboš Fellner

Cesta po raji tropických ostrovov, ktorých pláže sa každoročne dostávajú do TOP 10 sveta. Azúrové more, biely piesok a vôňa vanilky. Vedeli ste, že vanilka dnes stojí viac než striebro? Najkrajšie pláže sveta na Seycheloch, drsná no úchvatná príroda na Réunione a na záver tropická lagúna na Mauríciu.

Kolumbia 5K

Kolumbia patrí právom medzi najkrajšie krajiny na svete. Scenérie pre každú chuť. Zelená džungľa, vysoké Andy, plantáže s lahodnou kávou alebo ochutnávka čaju z koky, fascinujúce pamiatky a pohodové karibské pobrežie. Pozrieme si nielen hlavné mesto Bogota, ale vydáme sa aj po stopách Pabla Escobara.

Najkrajšie pamiatky sveta

lubosfellner_barma_najkrajsiepamiatkysveta.jpg

Najkrajšie pamiatky sveta - Barma
Foto: 
bubo - Ľuboš Fellner

Krajina zlata Barma s prastarými pagodami a starobylým mestom Bagan, exotické jazero Inle, ženy z kmeňa Pa-o, ktoré vraj pochádzajú z dračieho vajca. Po Mekongu do srdca Zlatého trojuholníka. Dobrodružná cesta Laosom do prekrásneho UNESCO mestečka Luang Prabang. Finále pri kambodžskom Angkore.

- - Inzercia - -