Dnes je streda, 27.október 2021, meniny má: Sabína
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Osobnosť Bratislavy - siedmy nominant Ján Ďurovčík

november 30, 2019 - 09:00
Anketa Osobnosť Bratislavy každý rok oceňuje významných ľudí, ktorí sa svojimi aktivitami pričinili o rozvoj niektorých z oblastí života. Sú to lekári, umelci, manažéri. Ďalším nominantom ankety časopisu Metropola je choreograf, tanečník a režisér známy nielen na Slovensku ale aj v zahraničí Ján Ďurovčík.
Foto: 

Prvý projekt, balet Z rozprávky do rozprávky  pripravil pre Slovenské národné divadlo ešte ako študent VŠMU. Od tej doby zrealizoval celý rad predstavení. Jeho srdcovkou je moderný tanec.  Slovenské divadlo tanca, ktoré založil s cieľom šírenia a výučby moderného tanca založil pred dvadsiatimi rokmi. Práve nedávno sa divadlo tanca stalo  súčasťou SĽUKu, resp. bude pôsoboiť pri SĽUKu ako jeho štúdio. Desať rokov viedol Divadlo Tower Stage. Spolu s Petrom Modrovským založili Tanečnú školu Dansovia v Petržalke. 

Už niekoľko rokov sa snaží vybudovať v Bratislave divadlo, ktoré má zdroje, zatiaľ bezúspešne. V roku 1999 vytvori scenár, réžiu a choreografiu programu Strom pre SĽUK, za ktorý získal Krišťáľové krídlo. Medzi jeho najznámejšie muzikály patria Jesus Christ Superstar, Ôsmy svetadiel a Voda nad vodou.  

- - Inzercia - -