Dnes je pondelok, 18.október 2021, meniny má: Lukáš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Diamanty a láska sú večné...

december 12, 2019 - 12:27
Moja babička bola štýlová a noblesná dáma s vycibreným vkusom. K jej elegancii vždy neodmysliteľne patrili šperky. Babička mala nielenže šťastie, že žila v dobe, keď boli muži galantnejší (nech mi páni prepáčia), ale vydala sa za láskavého a štedrého manžela. Volala sa Alžbeta a narodila sa ešte dávno na začiatku minulého storočia.
Foto: 

Babička milovala šperky a v tomto sme asi všetky ženy rovnaké bez ohľadu na storočie, v ktorom žijeme. Dedko to mal však zložité. Ak chcel kedysi babičku obdarovať hodnotným šperkom, musel obiehať dostupné klenotníctva.  Škoda, že sa omama, ako sme ju volali, nedožila niečoho takého krásneho, ako je dnešok.

Som presvedčená, že za brošňu ALO Miracle Orchid by bola schopná aj toho skvelého dedka vymeniť.

Babička milovala exotické kvety. Nádherná brošňa posiata desiatkami nezábudkových zafírov obklopených jagavými diamantmi by jej nesmierne pristala.

Dedko mal možno šťastie na babičku, ale mal smolu, že kým milovanej žene zohnal šperk, ktorý by jej bol hodný, zodral podrážky aj na ručne šitých topánkach. Ak by teraz vo vyleštenej vitríne štýlového obchodu uvidel náhrdelník z bieleho zlata s briliantmi a perlami ALO Versailles Secret, ďalší záujemca by určite nedostal šancu.

Babička by si svoje bohaté vlasy vyčesala tak, aby vynikla každá jedna perla  tohto skvostu a všetkých tristoštyri žiariacich diamantov.  

Doma mám niekoľko babičkiných fotografií z mladosti. Sú to dobové čiernobiele fotografie na tvrdom papieri a strážim si ich ako oko v hlave. Vyzerá na nich nádherne. Usmiata a záhadná. Ktovie, na čo vtedy myslela. Možno na milovaného muža.  A možno na nejaký nový šperk, ktorým ju jej milovaný obdaruje.

Vždy sa jej páčila jeseň. Farby, ktoré dokázala namiešať iba príroda. Ak by ešte žila, určite by si zamilovala kolekciu Colours of Autumn. Náušnice ALO Festive Drops by dokonale naplnili jej túžbu po kráse a luxuse.  Nádhera precízne vypracovaných kvapiek bielych a farebných briliantov by jej urobila dokonalú jesennú náladu, aj keby bol deň daždivý a sychravý.

Viem si perfektne predstaviť, ako by tieto klenoty vyzerali v jej nádhernej starožitnej šperkovnici, v ktorej som sa ako malá neustále prehrabávala. Raz som sa jej ako hlúpe dieťa spýtala: „Babi, budú  tieto náušnice moje, keď raz zomrieš?“ Babina sa neurazila, zato mama mi poriadne vynadala. Babička žila s dedkom rozprávkovo. Zdedila som po nej náušnice, ktoré sa mi páčili, a vždy, keď ich beriem do ruky, verím, že v nich je. Nový koniec rozprávok z minulého storočia by mohol byť: Žili spolu šťastne, aj keď ťažko, až kým nepomreli.

Katka je jedna z nás. Žena, ktorá zo všetkého najviac miluje svoju rodinu. Žije v slovenskom meste strednej veľkosti, každý deň chodí do práce, záhradu má viacej dekoratívnu ako úžitkovú, rada vymýšľa recepty, má rada módu a dizajn a občas si rada píše postrehy o svete, o ľuďoch a o vzťahoch. Pre vás píše seriál o šperkoch. O tých zážitkových aj o tých skutočných.

- - Inzercia - -