Dnes je pondelok, 18.október 2021, meniny má: Lukáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Privítali sme nový rok. Jasná obloha žičila polnočnému ohňostroju

január 01, 2020 - 12:49
Po rokoch bola počas silvestrovskej noci jasná obloha a polnočný ohňostroj na Dunaji si mohli Bratislavčanky, Bratislavčania a aj návštevníci mesta užiť v plnej kráse. Bratislavská polícia počas novoročných osláv nezaznamenala vážnejšie narušenie. Hasiči počas počas silvestrovskej noci neoddychovali. V Bratislavskom kraji zasahovali pri 19 požiaroch spôsobených zábavnou pyrotechnikou.
Foto: 
fb

"V rámci prijatých bezpečnostných opatrení situáciu v meste sme monitorovali a prijímali adekvátne opatrenia na ochranu života, zdravia, majetku občanov a verejný poriadok," komentovali.

V utorok (31.12.) krátko pred 20.30 h prijali oznámenie o streľbe z jedného z hotelov na nábreží Dunaja.

"Zbraň patrila Slovincovi, bola plynová a vec bola riešená ako priestupok," informovala polícia

V noci po 02.15 h boli vyslaní na Kapucínsku ulicu, kde mala osoba hádzať sklenené fľaše po okoloidúcich. Policajti podozrivého muža vypátrali a eskortovali na príslušné oddelenie za účelom objasnenia výtržníctva a vykonania potrebných procesných úkonov.

Hasiči počas počas silvestrovskej noci rozhodne neooddychovali. Až do dnešného rána do 7.00 hod. absolvovali po Slovensku 138 výjazdov. Z celkového počtu požiarov bolo 56 spôsobených zábavnou pyrotechnikou, pričom najviac takýchto požiarov vzniklo v Bratislavskom (19). 

Silvestrovská zábava v centre Bratislavy sa oficiálne začala o 21.30 h, centrom osláv sa stalo Hviezdoslavove námestie, kde bol pripravený program do 2.00 h. Záverečné minúty starého roku pomohla návštevníkom odrátavať nadrozmerná svetelná časomiera na Námestí Ľudovíta Štúra, tradičný ohňostroj, ktorý nechýbal ani tohto roku, bol o polnoci odpálený z lode na Dunaji.

- - Inzercia - -