Dnes je nedeľa, 17.október 2021, meniny má: Hedviga
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Polícia vyzýva autodopravcov k dodržiavaniu dopravných predpisov

január 11, 2020 - 17:18
Štrajk autodopravcov pokračuje aj cez víkend. Úsek na ulici Rožňavskej v smere do mesta je prejazdný len v ľavom jazdnom pruhu. "Polícia rešpektuje ústavné právo na zhromažďovanie, treba si však uvedomovať aj povinnosť dodržiavania zákonov", upozorňuje polícia na sociálnej sieti.
Foto: 
fb


"Polícia je tu na to, aby ochraňovala životy, zdravie a majetok občanov. Nemôžeme dovoliť, aby sa napríklad rodiaca žena nemala ako dostať do nemocnice, keď ju manžel vezie, pretože sú zablokované cesty. Postupujeme vždy v zmysle zákonov, najskôr priestupcov vyzveme, aby upustili od protiprávneho konania a ak sa tak nestane, prejdeme na sankcie," informuje policia

V tejto súvislosti vyzývame všetkých k dodržiavaniu dopravných predpisov, resp. aby vodiči neblokovali cestnú premávku, v opačnom prípade budeme riešiť všetky priestupky v zmysle zákona. Pokiaľ to bude potrebné, vyzveme správcov komunikácií, prípadne právnické osoby, k odtiahnutiu vozidiel.

Konkrétne ide o tieto  priestupky podľa zákona o priestupkoch, najmä

-  proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, porušením

- proti verejnému poriadku 

proti občianskemu spolunažívaniu

proti majetku.

Reakcie na upozornenie nenechali dlho čakať.  Na jednej strane ľudia štrajk podporujú, na strane druhej sa pýtajú, prečo teraz pred voľbami. Viacerí vodiči sú v dôsledku obmedzení nahnevaní.  

- - Inzercia - -