Dnes je pondelok, 06.december 2021, meniny má: Mikuláš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Kúpele Sklené Teplice | spojenie zaslúženého oddychu so zdravím.

január 20, 2020 - 08:00
Všetci žijeme príliš rýchlo na to aby sme svojmu telu a mysli dopriali pravidelný oddych. Zabúdame na to, že telo nás drží pokope a oddýchnutá myseľ funguje výkonnejšie.
Foto: 
Ramon Leško

Kúpele Sklené Teplice

Sedavé zamestnanie, nezdravá strava a príliš veľa stresu spôsobujú rôzne druhy ochorení. Kedy naposledy ste odložili všetky povinnosti a užili si pár dní oddychu, pokoja a blahodárne pôsobiacich minerálnych vôd? Nie nadarmo je naša krajina považovaná za veľmoc minerálnych prameňov, je ich totiž až 1600. Ich účinky majú nevyčísliteľnú hodnotu a ak ich raz odskúšate budete sa chcieť vracať opakovane.

Poklady Slovenska: Kúpele Sklené Teplice

Autor: 
Milan Kulifaj

kupele_sklene_teplice_010.jpg

Kúpele Sklené Teplice - Liečivá voda
Foto: 
Ramon Leško

Liečebné termálne kúpele Sklené Teplice sú rodinné kúpele s bohatou históriou nachádzajúce sa uprostred prekrásnej prírody v údolí Štiavnických vrchov neďaleko historického mesta Banská Štiavnica. Liečivá termálna voda v kúpeľoch patrí svojim chemickým zložením medzi prírodné
zemité vody, mierne mineralizované s dominantným obsahom magnézia a kalcia, ktoré ju predurčujú na liečbu ochorení pohybového a nervového ústrojenstva. Bohatý výber liečebných procedúr, kvalifikovaný, ústretový a vždy usmiaty personál, či domáca kuchyňa, to je záruka kvality a spokojnosti.
Kúpele sú krásne v každom ročnom období a v kombinácii s liečivou termálnou vodou ponúkajú plnohodnotný oddych a relax. Pýchou kúpeľov je Európsky unikát – Jaskynný parný kúpeľ, tzv. Parenica, ktorá je veľkým lákadlom pre domácu, ale aj zahraničnú klientelu. Prírodne vytvorená
jaskyňa našim návštevníkom ponúka neobyčajný zážitok z neobyčajného prostredia, s teplotou liečivej vody 42 st. C. Kúpele ponúkajú svoje služby počas celého roka okrem Vianoc.

kupele_sklene_teplice_018.jpg

Kúpele Sklené Teplice - Liečivá voda
Foto: 
Ramon Leško

Kúpele Sklené Teplice sa vyznačujú výbornou schopnosťou pomôcť ľuďom s ochorením pohybového ústrojenstva, poúrazových a pooperačných stavoch vrátane operácií medzistavcovej platničky, bolestiam chrbtice, krížovej oblasti a kĺbov. Veď si to priznajme, koľkí z nás po celom dni v práci chodíme zohnutí a premýšľame čo by sme pre seba mohli spraviť? Výmena kĺbov a artritída je ďalšia oblasť ktorá sa začína dotýkať čoraz viac ľudí. Nervové zakončenia pohybového aparátu, osteoporóza, či reumatické ochorenia dostanú po pravidelných návštevách v týchto kúpeľoch strach, pretože liečivé účinky tamojších vôd sú naozaj veľmi vysoké.

Vezmite manžela, deti alebo rodičov a doprajte si to čo si naozaj zaslúžite.

Alebo sa zapojte do našej Veľkej valentískej súťaže 20. januára 2020 a môžete vyhrať Víkendový pobyt pre dve osoby s extra procedúrami. 

- - Inzercia - -