Dnes je nedeľa, 28.november 2021, meniny má: Henrieta
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Počet chorých na chrípku stúpol, v Bratislave zatvorili jednu materskú školu

január 24, 2020 - 13:23
Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia (ARO) stúpla v tomto týždni v porovnaní s predchádzajúcim o 15,1 percenta. Lekári nahlásili 52 166 prípadov týchto ochorení. Vyučovanie prerušili v 77 výchovno-vzdelávacích zariadeniach. Išlo o 50 materských škôl, v Bratislavskom kraji bola zatvorená jedna materská škola do 27.1.2020. Ide o Základnú školu s materskou školou Milana Hodžu, konkrétne elokované pracovisko na ulici Podjavorinskej 1, teda prvý stupeň základnej školy.
Foto: 
babyweb.sk

Chrípka je vysoko nákazlivé a rýchlo sa šíriace infekčné ochorenie dýchacích ciest. Ročne na ňu na Slovensku zomrie približne 800 ľudí Nákaza sa prenáša kvapôčkovou infekciou.

Vírus chrípky naruší a oslabí sliznicu dýchacích ciest, čo uľahčuje jej bakteriálnu infekciu, takže súčasne s vírusovou infekciou alebo v nadväznosti na ňu vznikajú aj bakteriálne zápaly ucha, prínosových a čelových dutín, nosa, priedušiek a zápal pľúc.

Medzi rizikové skupiny podľa RÚVZ patria staršie osoby, ľudia s chronickými ochoreniami, osoby s oslabenou imunitou, tehotné ženy a malé deti.

 

- - Inzercia - -