Dnes je nedeľa, 17.október 2021, meniny má: Hedviga
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zarobila si Gwyneth Paltrow na problém?!

február 02, 2020 - 15:00
Nový šesťdielny seriál o alternatívnej medicíne Goop Lab, za ktorým stojí americká herečka Gwyneth Paltrow a ktorý minulý týždeň sprístupnila spoločnosť Netflix, je jeden veľký podvod a predstavuje "vážne zdravotné riziko" pre verejnosť.
Foto: 

Na konferencii v Oxforde to v piatok vyhlásil dlhoročný riaditeľ britskej Národnej zdravotnej služby (NHS) Simon Stevens. Hoci Netflix uvádza, že cieľom programu je "zabávať a nie poskytovať zdravotné poradenstvo", podľa Stevensa Patrow takýmto "zábavným" spôsobom šíri dezinformácie, ktoré môžu byť veľmi nebezpečné.

Vlastná relácia

Názov seriálu Goop Lab je odvodený od značky Goop, ktorú Paltrow založila v roku 2008. Pôvodne pod týmto názvom iba rozosielala informácie o rôznych ezoterických technikách svojim známym, postupne pridávala ďalšie aktivity od vydávania časopisu cez predaj rôznych pomôcok a módnych doplnkov až po organizáciu takzvaných "wellness summits", na ktorých vystupujú okrem iných aj jej herecké kolegyne ako Meg Ryan či Drew Barrymore.

Prehnala to?

Hlavný slogan spoločnosti znie "Vyživuj vnútorný aspekt" a mnohé z ňou prezentovaných tém a predávaných produktov sa točia okolo vagíny. Herečka napríklad dlhé roky propaguje teóriu o údajných výborných zdravotných účinkoch naparovania vagíny nad horúcou vodou.

Firma Gwyneth Paltrow tiež predáva takzvané "vaginálne vajíčka", oblé predmety, ktoré si má žena vkladať do vagíny, a ktoré majú údajne blahodárne zdravotné účinky.

Zatiaľ posledným produktom firmy Goop v tomto "segmente" sú voňavé sviečky, na ktorých je napísané "Toto vonia ako moja vagína". Paltrow tento svojrázny výrobok uviedla na trh pred dvoma týždňami, zakrátko sa beznádejne vypredal a momentálne sa jeden kus takejto sviečky predáva na internetových bazároch za cenu okolo 250 dolárov (v prepočte približne 225 eur).

- - Inzercia - -