Dnes je nedeľa, 25.september 2022, meniny má: Vladislav, Vladislava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Valentín pre maminy

február 10, 2020 - 19:38
Každá žena privíta ak si jej blízki na ňu spomenú na deň sv. valentína. Ak aj nemáte momentálne partnera, spravte si pekný deň so svojím synáčikom či dcérkou. Mladý muž bude vedený aj týmto spôsobom k gentlemenstvu a nejedna dáma vám v budúcnosti možno poďakuje.
Foto: 
pixabay.com

Odkiaľ k nám prišiel Valentín

Podľa legendy pôvodne pohanský kňaz Valentín, obrátený na kresťanskú vieru, žil v Ríme v treťom storočí po Kristovi. V ríši v tom čase platil dekrét cisára Claudia, ktorým sa zakazovalo rímskym vojakom oženiť sa, pretože manželské radosti by ich odvádzali od plnenia vojenských povinností.
Svätý Valentín snúbencov tajne oddával. Za to skončil vo väzení. Aj tam pomáhal kresťanom, posilňoval ich modlitbami a robil zázraky. Keďže Valentín sa viery nevzdal, 14. februára roku 270 ho Rimania popravili. Legenda dodáva, že Valentín stačil pred smrťou napísať lístok žalárnikovej dcére s vyznaním lásky. Práve to sa stalo základom valentínskej tradície.

Ako si spraviť pekný deň

Ak aj nemáte partnera s ktorým si viete predstaviť strávenie krásneho dňa sv. valentína, nevadí. Určite nájdete medzi priateľkami viac takých žien a môžete si navzájom pomôcť. Ísť do pekného wellness či stráviť víkend na horách. Aj dobrý drink v peknej reštaurácií vie potešiť telo aj ducha. Nezabúdajme, že ide o lásku a sebaláska je základ bez ktorého sa nepohneme. Takže doprajme si pekný darček, cukrovinky, výlet na miesto kde sme ešte neboli. Potešme svoju mamu či sestru voňavou ružou. Už aj na Slovensku sa 14teho februára oslavuje, reštaurácie či hotely ponúkajú rôzne akcie a pobyty. 

valentines-day-618879_1920.jpg

Ukážme deťom ako prejavovať lásku. Nie len na valentína.
Ukážme deťom ako prejavovať lásku. Nie len na valentína.
Foto: 
pixabay.com

Vezmite manžela aj deti

Možno najväčšie prekvapenie svojím blízkym môžete pripraviť aj vy. Čo tak vziať manžela na jeho obľúbené miesto, na koncert či na zápas.? Alebo deti do cukrárne a doprajte si spolu poriadne veľké maškrty. Valentín oslavuje len raz v roku tak si spravme z toho pekný rituál. 

Užite si dnešný deň maminky

- - Inzercia - -