Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Nesto tvoria ľudia

február 16, 2020 - 09:00
Novú mestskú štvrť Nesto, ktorá vyrastie pri rakúskych hraniciach tvoria aj ľudia. Developerská spoločnosť Lucron vyzýva ľudí k tvorivosti. Miesto si tu nájdu tvoriví ľudia všetkých povolaní. Od umelcov či kreatívcov až po lekárov, učiteľov a inovatívnych podnikateľov.
Foto: 
lucron

Projekt sa momentálne nachádza vo svojej prvej fáze, pričom celkové náklady prvej fáze odhadujú na 90 až 100 miliónov eur.
Nová štvrť prinesie rôzne formy bývania - v bytoch v mestských blokoch, viladomoch aj rodinných domoch. Dizajn obytných zón má vychádzať z holandského konceptu „woonerf“, čo znamená „živá ulica“. „Woonerf“ podporuje sociálnu interakciu ľudí a vznik susedských komunít a vďaka utlmenej doprave berie ohľad najmä na záujmy chodcov a cyklistov. Projekt počíta maximálne s 12 – 15 poschodovými budovami. Až 20 percent z celkového počtu budú tvoriť nájomné byty.

Naplánované sú kancelárie, ateliéry a dielne, malorozmerné (small-scale) kancelárie, hybridné priestory aj klasický co-working majú byť taktiež súčasťou Nesta. Developer plánuje vytvoriť v novej štvrti aj priestor pre kultúrne a spoločenské podujatia. V multifunkčnom kultúrno-spoločenskom centre chcú organizovať mnohé podujatia, ako napríklad konferencie, výstavy alebo koncerty.




- - Inzercia - -