Dnes je pondelok, 06.december 2021, meniny má: Mikuláš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Miesta, ktoré majú deti radi - kam s deťmi v Bratislave

február 26, 2020 - 12:00
Ahoj, rodičia! Prázdninová téma ostáva stále aktuálna, tam kde sa jedným voľné dni končia, ďalším sa začínajú. Poďme sa spolu pozrieť na možnosti, ktoré aj v tomto období ponúka naše hlavné mesto a týmto uzavrieť sériu tipov na miesta, ktoré majú deti radi.
Foto: 
pixabay.com

K Bratislave od nepamäti patrí kaviarenská kultúra a istá miera bohémstva, ktorú si s chuťou môžete užiť aj dnes. S deťmi to bude samozrejme trochu iné, ale prečo neokúsiť miesta a zážitky, z ktorých budú profitovať obe strany?

Túra mestským vláčikom

Myslíte si, že ste už o histórii hlavného mesta počuli a čítali všetko? Nedajte sa oklamať, vodiči mestských vláčikov, prevádzkovaných viacerými firmami, vedia vždy ponúknuť o pikošku navyše. Okrem toho, že ušetríte svoje nohy, môžete sa všetci dozvedieť niečo nové. A deti milujú vláčiky, no nie?

Výhľady

Miest, z ktorých sa vám doslova zatočí hlava je v Bratislave viacero. Ak ste zástancami pešej turistiky, vybehnite si na vrch Sandberg v Devínskej Novej Vsi, alebo si skočte pozrieť hrad Devín. Ak vás láka skôr mestská panoráma, poslúži vám vstupné nádvorie Bratislavského hradu či susediaci park, kde je tiež pekné ihrisko pre najmenších. Priľahlá baroková záhrada navyše poteší aj starú mamu. V prípade, že ste fanúšikmi výťahov, svojimi vyhliadkami vás pohladí ufo na moste SNP či televízna veža Kamzík. Neváhajte s spoznajte krásavicu na Dunaji z vtáčej perspektívy.

Parky

Ak nám počasie opäť dopraje niektorý z nečakane teplých dní, stavte na piknik. Hoci na dvere klopká len marec, pri momentálnom počasí je možné všetko. Partizánska lúka na Železnej Studienke, Sad Janka Kráľa, Medická záhrada či už spomínaný park pri Bratislavskom hrade sú všetko miesta, kde si oddýchne celá rodina.

Múzeá, kaviarne, kostoly a divadlá

hungary-2793078_1280.jpg

Modrý kostolík alebo Kostol svätej Alžbety v Bratislave
Foto: 
pixabay.com

Ak ste už unavení z piknikovania a chodenia, bežte si oddýchnuť dovnútra. Kaviarne priateľské k deťom nájdete v Bratislave na viacerých miestach. Rovnako nájdete múzeá sympatické deťom svojim obsahom. My sme napríklad skúsili Múzeum dopravy pri Hlavnej stanici alebo Medzinárodný dom umenia pre deti Bibiana a neostali sme sklamaní. Vbehli sme aj do viacerých kostolov, syn ani nedýchal v majestátnom Dóme svätého Martina či v Modrom kostolíku. A čo sa divadiel týka, stačí si pozrieť program na internete, ponuka býva pestrá.

Verím, že Bratislavu pri plánovaní výletov neopomeniete. Určite nie je pravdou, že sa tam dá len nakupovať. A skúste plánovať tak, aby si na svoje prišli deti ale aj mama a tato.

Teším sa na vás opäť zajtra. Povieme si niečo o materskej, začneme doma na Slovensku.

- - Inzercia - -