Dnes je utorok, 18.január 2022, meniny má: Bohdana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Budúci premiér MATOVIČ chce v parlamente ústavnú väčšinu s hnutím BORISA KOLLÁRA

marec 01, 2020 - 11:30
Budúci pravdepodobný premiér a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič chce v Národnej rade SR dosiahnuť ústavnú väčšinu.
Foto: 

Rokovať o zostavení vlády preto bude aj s hnutím Sme rodina Borisa Kollára. Potvrdil to v dnešnej diskusnej relácii televízie Markíza Voľby 2020. Kollár v reakcii na to povedal, že ak dostane od Matoviča pozvánku k rokovaniam, tak sa budú snažiť vytvoriť vládu, no kým nie je na stole koaličná dohoda, nemá podľa jeho slov zmysel vopred rokovať o rozdelení jednotlivých postov. Ak by vládu zostavilo hnutie OĽaNO so stranami Za ľudí, Sloboda a Solidarita (SaS) a hnutím Sme rodina, malo by v parlamente 95 kresiel, pričom na ústavnú väčšinu je potrebných 90 mandátov.

Matovič v relácii uviedol, že chce byť premiérom dobrej vlády. „Desať rokov chceme nahradiť Smer-SD, desať rokov preto proti ním bojujem. Takže môžem zopakovať, že s nimi určite nebudeme vyjednávať,“ zdôraznil líder OĽaNO. Dodal, že si s ostatnými možnými partnermi nechcú cez médiá odkazovať, kto aké ministerstvá dostane. „Chceme sa stretnúť osobne, vypočuť si predstavy každého jedného partnera a na základe toho sa potom dohodnúť a pripraviť programové vyhlásenie vlády,“ priblížil Matovič. Dodal, že čím skôr bude mať Slovensko novú vládu, tým lepšie. Za hlavnú prioritu označil nulovú toleranciu ku korupcii. Zároveň zdôraznil, že spraví všetko pre to, aby budúca vláda vydržala celé volebné obdobie, teda štyri roky.

- - Inzercia - -