Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ako prežíva Igor Timko konkurenciu medzi muzikantami?

apríl 22, 2020 - 15:14
V aktuálnom čísle týždenníka Slovenka sa okrem iného dozviete prečo obľúbený spevák často uteká s rodinou do Vysokých Tatier a čo považuje za najväčší zázrak. Prinášame vám krátku ukážku z rozhovoru.
Foto: 

Kapela No Name je na hudobnej scéne meteoritom, ktorý nikdy nespadne. Muzikanti spolu pracujú už v pomaly štvrťstoročie, mohli by už  začať starnúť, ale vek ich neprenasleduje. Nedorozumenia si oddiskutovali a ako  vraví  líder kapely Igor Timko,  každý cieľ je nový začiatok. Okrem iného je zástancom tvrdenia, že pracovať na sebe je veľmi dôležité a úspech sa dostaví. Dôkazom tohto je on sám. Prešiel dlhú cestu od „pavúka“ po nabité sály a príbeh No Name už dnes stojí za spísanie pamätí.

Vaše piesne sa odrážajú od života, ktorým žijete. Aké ste zažili najväčšie zázraky?

Snažíme sa spievať to čo žijeme a žiť to čo spievame, preto si myslím, že sa s nami identifikuje toľko ľudí. Zázrak bol už to, keď sa narodil brat Ivan (tretí v poradí), náš otec prehlásil, že „super máme bubeníka“ a dnes je Ivan jedným z najlepších bubeníkov v branži. Zázrak je to, že nám naši verili. Otec dostal výpoveď v práci a namiesto škrtenia financií vzali s mamkou pôžičku na prvé profi bicie. Zázrak je to, že sme s No Name v susednej Českej republike vnímaní ako domáci. Tých zázrakov je veľa.

Prečo sú Vysoké Tatry tým najlepším útočiskom pre vás a vašu dušu, chodíte do hôr aj s deťmi?

Ak nám čas dovolí, utekáme do Tatier celá família. Z Košíc máme Tatry do hodinky a pol autom, keď sa dokončí juhozápadný obchvat Prešova, cesta sa ešte skráti. Tatranskú Lomnicu už Košičania vtipne volajú Luník 10. Tatry sú majestátne, nekompromisné, mám voči ním rešpekt. Možno ich prirodzene cítim ako psychohygienu. Na pódiu sme my objektom divákov, v Tatrách som divákom ja.

Existuje v muzikantskom svete okrem konkurencie a rivality aj súdržnosť či dokonca plachosť? Ako vnímate slovenskú muzikantskú scénu v porovnaní s českou?

Aj muzikanti sú len ľudia. Ak natrafíte na normálneho slušného človeka v branži, ste schopní sa hecovať , fandiť si navzájom. Ak natrafíte na kriváka, udržiavať s ním vzťahy len preto , že je muzikant, je hlúpe. Čo sa týka porovnávania našej muzikantskej scény s Českou republikou:  Čím väčšia je krajina, tým zdravší  je ekosystém pre akúkoľvek oblasť. Sme malá krajina a to limituje rovnosť šancí, vznik prirodzenej konkurencie. Každý robí čo môže. Keď ste slávna česká kapela,  aj napriek tomu že na Slovensku nepôsobíte, je to viac menej fajn. Ale ak ste slávny muzikant iba na Slovensku a chcete, aby sa slušne živili všetci členovia  kapely, nielen spevák, tak máte problém. Preto je snaha slovenských muzikantov uspieť v Českej Republike taká enormná. Žiaľ , všetkým sa to nepodarí. Kiežby..

Čo sa v Igorom živote zmenilo od kedy sa stal otcom a aké sú témy rozhovorov štyroch bratov muzikantov na rodinných oslavách? To všetko a oveľa viac sa dočítate v aktuálnom vydaní týždenníku Slovenka.

- - Inzercia - -