Dnes je sobota, 28.máj 2022, meniny má: Viliam
Čas čítania
6 minutes
Zatiaľ prečítané

Nebojte sa zmeny! Ďalšou výherkyňou je Zuzka z Banskej Bystrice

apríl 28, 2020 - 14:58
Zrejme každá z nás má predstavu o tom, ako by chcela vyzerať. No veľakrát to, čo vidíme v zrkadle, s vysnívanou víziou nie celkom korešponduje. Aj preto sme umožnili ďalšej z našich čitateliek podstúpiť Premenu vizáže pod drobnohľadom odborníkov. Tentoraz sa šťastie usmialo na pani Zuzanu Bulovú (45) z Banskej Bystrice.
Foto: 

Dvojnásobná mamička je zamestnaná v administratíve, a preto jej obzvlášť vhod padlo, keď sme ju vybrali spomedzi desiatok čitateliek a dopriali jej celý deň konzultácií s renomovanými odborníkmi. „Slovenku čítam každý týždeň, a tak som sa dočítala o danej možnosti. Neváhala som ani chvíľočku.“ prezradila nám Zuzana krátko po osobnom zoznámení sa. Poslala žiadosť a následne čakala, až prišiel vytúžený mail z našej redakcie ako odpoveď.

Ide sa!

 „Myslím, že už mám svoj vek, objavujú sa mi na tvári prvé vrásky a aj kilá navyše nemilosrdne pribúdajú,“ vysvetlila nám. Snaha o pozitívnu zmenu súvisí aj s jej manželským životom. „Už sme s partnerom po tých rokoch navzájom „okukaní“, chcem byť pre ňho i naďalej atraktívnou ženou. Aby nehľadal inde,“ smeje sa sympatická administratívna pracovníčka a pokračuje: „Aj vlasy mi rednú, vypadávajú, treba urobiť všetko potrebné, aby som sa opäť dostala do formy a bola atraktívnou ako za mlada,“ dodala aktérka premeny Zuzka.

Zuby vyžadujú dlhodobejšie riešenie

Fyzické zmeny si okolie všimne vždy ako prvé. Schudnutá postava, nový účes, výraznejší make up. Koniec koncov, aj vy istotne zareagujete, keď sa vám kolegyňa náhle zmení pred očami. „Pracujem na úrade, mám sedavé kancelárske zamestnanie a som v neustálom kontakte s ľuďmi. Ak si chcem udržať prácu, je dôležité dbať aj o zovňajšok,“ vysvetlila nám Zuzana cestou na naše prvé stanovište, ktorým bola prestížna zubná klinika Schill v Karlovej Vsi.

„Pred analýzou chrupu Zuzana prezradí, že zuby ju trápia naozaj citeľne. Z estetických dôvodov. „Dcéra mi hovorí, aby som sa neusmievala s otvorenými ústami. A vždy si poviem, že má pravdu.“ Špičkový dentista MUDr. Alexander Schill to nepriamo potvrdzuje, hoci použije odbornejší slovník. „Pri vyšetrení sa zistilo, že pani Zuzana má čeľustnú ortopedickú anomáliu. Zodreté predné zuby majú svoju príčinu. Nehryzú tak, ako by mali, ale šúchajú sa hrana o hranu, preto sú skrátené.“ Je potrebné ich zarovnať. Ďalší prieskum ústnej dutiny je však pozitívnejší - žiadny kaz, jeden mostík, nič vážnejšie. Zuby treba dostať, ako hovorí odborník, do esteticky prijateľného tvaru a veľkosti. „Urobili sme odtlačky, spravíme modely, navrhneme postup. Nebude to však zo dňa na deň. Fixný strojček je jediné relevantné riešenie, výsledný efekt môže byť záležitosťou niekoľkých rokov. Avšak, nemusíme nič vŕtať, chybičky budeme riešiť kompozitnými nadstavbami, kde sa časť opieskuje, oleptá a potom nanesieme kompozit.“ Akonáhle sa pýtame na aspoň približný časový horizont, doktor sa len pousmeje. „Zuby sa neodierajú milimeter za mesiac, nemusíte sa báť. Tie vaše prišli o tri milimetre výšky, ale trvalo to takmer štyridsať rokov. Takže strata tkaniva v najbližšom čase bude minimálna. Vtedy už samozrejme budeme pracovať na zlepšení.“ Radosť. Úľava. Veď zubná vŕtačka je údajne spolu s budíkom jeden z najhorších zvukov na svete. Doktor Schill ešte nezabudne poradiť mäkkú zubnú kefku a ukázať správnu techniku čistenia zubov. Na pani Zuzane je badať viditeľné nadšenie.

Môžeme sa presunúť na ďalšiu zastávku...

Chudnutie bude nepatrné

...ňou je ambulancia VITADU, ktorú vlastní uznávaná odborníčka na redukciu váhy a zdravý životný štýl Ing. Oľga Grozdaničová.

Konzultáciu odštartovalo vstupné vyšetrenie, prístroje zabzučali a počítače analyzovali odvážnu Zuzanu doslova na percentá. Pani Grozdaničová si po skončení meraní postavila Zuzku bokom a vysvetlila jej, čo sme vlastne chceli zistiť. „Po štyridsiatke sa tuk v našom tele správa inak ako v mladosti, ubúdajú ženské hormóny, v oblasti brušných partií sa nám robí akési plávacie koliesko,“ hovorí odborníčka ...... a premeriava si Zuzanu odborným pohľadom. Tá pritakáva a prízvukuje, že má aktívneho a športovo založeného manžela, s ktorým chce držať tempo, ako v čase, keď sa zoznámili. „Chcem, aby bol aj po rokoch hrdý na ženu, ktorú spoznal v mladosti.“ Pani Grozdaničová sa usmeje a pozorne sleduje namerané hodnoty. Ani v tomto prípade čísla nepustia. „Máte 156 centimetrov. Ak dáme stovku preč, mali by ste vážiť okolo 56 kilogramov. Pokiaľ je svalovej hmoty viac, môže to byť aj vyššia hodnota,“ uvažuje doktorka nahlas a pokračuje: „Pozerám sa na hodnotu vášho vnútorného tuku, ktorý obaľuje pečeň i črevá, všetko je v rámci normy. Práve preto nemáte ani vysoký krvný tlak, ani zvýšenú hladinu cholesterolu, cukrovku či iné metabolické ochorenia.“

Zuzanu upokojil aj pohľad na zloženie tela. Tridsať litrov vody, to je výborná hodnota, okrem toho 22 kilogramov svalovej hmoty. „Tej veru nemáte na rozdávanie,“ kývne hlavou doktorka a dodáva: „Tuku sme namerali zhruba 14 kilogramov a ideálna hodnota je do 16,9, takže aj táto cifra je absolútne v poriadku. Nepotrebujeme robiť žiadnu redukciu. Možno dve kilá dolu, ale viac nie.“

Zuzana odchádza spokojná, nečakajú ju žiadne drastické diéty. Iba klasický výdaj energie, cvičenie a spevnenie svalov. S tým pochopiteľne súhlasí. „Kedysi som chodila na džudo i karate, dnes už to z časových dôvodov nestíham, preto cvičím pilates. Niečo, čo ma uvoľní a ponaťahuje mi šľachy v domácom prostredí.“ Aký je teda výsledok? Cvičiť a zbaviť sa iba niekoľkých kíl. Žiadne vonkajšie zákroky nie sú potrebné. A ide sa na návštevu kliniky krásy NU’CLINIC u MUDr. Jany Chudíkovej.

Zázračný omladzujúci laser

Pri vstupe do priestorov si treba ešte rýchlo zhodnotiť úvodné fakty, ktoré platia aj pre pani Zuzanu. A to, že po štyridsiatke sa u žien zrýchľujú degeneratívne pochody v pokožke, dochádza k postupnej degradácii kolagénu, odbúravaniu vlastnej kyseliny hyalurónovej v tkanivách, pokožka stráca pružnosť, hydratáciu a jas. Na pokožke sa zároveň objavujú pigmentové fľaky, rozšírené cievky, vrásky a starecké bradavičky. „Takéto zmeny nachádzame aj u pani Zuzany. Na ich korekciu odporúčam unikátne laserové ošetrenie Fotona 4D lifting, ktoré komplexne rieši všetky spomínané nedostatky,“ hodnotí MUDr. Chudíková. 

Pri prekvapenom Zuzaninom pohľade ju ale uznávaná odborníčka rýchlo upokojuje. „Na rozdiel od doteraz dostupných ošetrení, pri tomto pôsobíme vďaka štyrom laserovým krokom v jednom ošetrení synergicky na všetky vrstvy kože, čiže od najvrchnejšej po najhlbšie uloženú. Preto sme tak schopní naštartovať prirodzene obnovujúce a omladzujúce pochody v pleti.“ Doktorka vysvetlí, že zákrok sa začne pôsobením lasera cez dutinu ústnu a v ďalších krokoch sa už bude pracovať z vonkajšej strany tváre. „Laserom regenerujeme starý kolagén a iniciujeme produkciu nového, taktiež aktivujeme zvýšenú produkciu vlastnej hyalurónovej kyseliny v kožnom tkanive. Výsledkom je spevnenie a vypnutie tvárových kontúr a čiastočné vyplnenie nosovoústnych rýh.“

Počas kontroly sa ukazuje reálny fakt, že u pani Zuzany horné aj dolné viečka strácajú svoju pevnosť. „Oči tak dodávajú tvári smutný až unavený výraz tváre,“ krúti hlavou odborníčka a odporúča spevnenie ochabujúcich viečok laserovým ošetrením SmoothEye. Opäť laser, jemný povrchový píling, výsledkom sú spevnené i vypnuté viečka a vyhladená pokožka očného okolia. Avšak, tým sa „práca“ na tvári nekončí.  „Pani Zuzana má pekne tvarované, no nevýrazné pery, s postupným strácaním objemu pier. K zvýrazneniu kontúr pier a zväčšeniu ich objemu budeme aplikovať výplne s kyselinou hyalúronovou,“ vysvetľuje MUDr. Chudíková. 

Zuzka sa teší, touto aplikáciou jej pery nadobudnú na zmyselnosti. Okrem toho budú opäť dostatočne vyživené a hydratované. K tomu ešte pridajme Dracula terapiu, ktorá síce v názve pôsobí hororovo, ale v skutočnosti je to revitalizáciu pleti vlastnou krvnou plazmou, vďaka čomu sa Zuzkina tvár doslova rozjasní a omladí. Zázrak na počkanie? Nie, iba profesionálny prístup odborníka.

Deň plný rád a odporúčaní máme za sebou

Úvod ďalšej avizovanej premeny skončil nad očakávania. Na fakt, že sa jej zlepší chrup, sa Zuzka očividne teší. Veď aj do našej premeny sa zahryzla naplno. A zároveň si počas návštev ambulancií odborníkov uvedomila fakt, že treba zmierniť tempo a nájsť si čas na seba a najmä ochranu zdravia. „Ženy po štyridsiatke nemajú veľa času, preto by si každá zaslúžila podobnú zmenu a kontrolu svojho tela ako ja,“ tvrdí účastníčka našej premeny.

Nesmierne sa teší, ako všetky tipy a závery odborných konzultácií uvedie do praxe. Veď so zmenou chrupu a krajšou postavou bude príťažlivejšou pre milovaného manžela. „Deti vyletia z hniezda, budeme spolu tráviť veľa času, musíme si navzájom imponovať.“ Dodá, že sa teší aj na starostlivosť o domček a aktivity v záhradke. To je jej svet, ktorý miluje od čias, keď pred desiatimi rokmi s rodinkou opustili činžiak a svojpomocne si vybudovali vlastné hniezdo.

Zuzana sa už čoskoro zmení. A čo by ona zmenila, respektíve vrátila, ak by mala tú moc? „Možno by som sa vrátila v čase. Zvykla som veľa tancovať, predovšetkým spoločenské tance. Asi by som sa im venovala aktívnejšie. Alebo by som nabrala odvahu a otvorila si vlastnú reštauráciu.“ Nikdy netreba hovoriť nikdy. S tímom spolupracovníkov, či ľuďmi z brandže, ktorí poradia najlepšie ako vedia, sa dá dosiahnuť všetko. Aj návšteva u odborníkov a rady v rámci našej premeny sú toho dôkazom. 

- - Inzercia - -