Dnes je pondelok, 06.december 2021, meniny má: Mikuláš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Objavte unikátne slovenské jazerá

jún 08, 2020 - 16:00
S teplejším počasím narastá aj chuť skočiť si do vody. Slovensko má veľa krásnych miest na kúpanie, o niektorých možno ešte ani netušíte a nachádzajú sa kúsok od vášho bydliska. Úrad verejného zdravotníctva vzhľadom na priaznivú epidemiologickú situáciu povolil kúpanie v prírode a je to ešte k tomu aj zadarmo. Prinášame vám prehľad našich krásnych jazier.
Foto: 

Už viete kde budete tráviť tohtoročnú letnú dovolenku?

Možno si vyberiete z našich tipov:

Vodná nádrž Sĺňava

Nájdete ju medzi obcou Drahovce a Piešťanmi. Názov dostala podľa množstva slnečných dní v roku. V prípade potreby sa na brehu nachádzajú aj ubytovacie zariadenia, reštaurácie a bufety. Zaujímavosťou je prírodná rezervácia, tzv. Vtáčí ostrov kde žijú rôzne špeciálne druhy vtákov.

Palcmanská Maša

Považuje sa za najchladnejšiu vodnú nádrž na Slovensku a vznikla pre potreby elektrárne v Dobšinej. Nachádza sa v blízkosti národného parku Slovenský raj a ponúka aj člnkovanie. Je to naozaj miesto ako z rozprávky.

Počúvadlo

Kto by nepoznal nádherné jazero s unikátne sfarbenou vodou v blízkosti Banskej Štiavnice. Výhodou sú hygienické zariadenia na brehu jazera a do Štiavnice je to poblíž aj pešo. Tá sa považuje za jedno z najkrajších miest na Slovensku. Ďalší blízky tajch v okolí je Klinger, ktorý radi využívajú na otužovanie aj naše ľadové medvede.

Kaďa v Liptovskom Jáne

Nenápadná diera v zemi na Liptove láka čoraz viac návštevníkov. Vyviera z nej liečivá geotermálna voda a pobyt v nej pôsobí na telo naozaj blahodárne. Voda má okolo 20 stupňov takže je príjemná pre všetky vekové kategórie. K prírodnému kráteru dobudovali aj malý bazén, nemusíte sa tak obávať množstva ľudí. Zaparkujete bez problémov poblíž.

Šútovské jazero 

Pripomína nám scény z Winnetoua a nájdete ho medzi Martinom a Ružomberkom. Na svoje si prídu aj obľúbenci nuda pláží a s deťmi zase môžete íst objaviť Šútovský vodopád. Kvôli vyššej polohe jazera býva voda chladnejšia, ale zase výhľady odtiaľ sú na nezaplatenie. Je to obľúbené miesto horských turistov kvôli výnimočným možnostiam turistiky v okolí.

Beňatina

Lom nachádzajúci sa na východe Slovenska pri Sobranciach je obkolesený vysokými útesmi. Návštevníkom pripomína Plitvické jazerá v Chrovátsku. Voda je kryštálovo modrá a už len pohľad na ňu láka na skok. Trúfnete si?

- - Inzercia - -