Dnes je nedeľa, 17.október 2021, meniny má: Hedviga
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Letné kozmetické nevyhnutnosti, bez ktorých sa nezaobídete!

júl 25, 2020 - 07:00
Podaktoré kozmetické produkty k letu neodmysliteľne patria. Ku krémom, ktoré nás chránia pred škodlivým UV žiarením, tento rok viac než inokedy pribudla potreba nosiť v kabelke antibakteriálny gél. Výbornou voľbou sú tiež univerzálne krémy, ktoré spĺňajú hneď niekoľko dôležitých funkcií.
Foto: 

Antibakteriálna ochrana

V súčasnej dobe, keď bojujeme s nástrahami vírusu, sa antibakteriálny gél stal nevyhnutnou súčasťou našich každodenných životov. Je dôležitým spoločníkom, pretože ruky sú najväčšími nosičmi baktérií. Antibakteriálne gély bývajú efektívnym pomocníkom práve v boji proti baktériám a zabezpečujú potrebnú hygienu rúk bez použitia vody. Existujú tiež antibakteriálne sprchové gély, vhodné najmä po kúpaní vo verejných bazénoch. Chlór v bazénoch býva príčinou suchej pokožky, nepríjemného svrbenia a začervenania, môže byť tiež nosičom rôznych baktérii. Špeciálne prípravky vám pomôžu hydratovať vysušené partie a obnoviť rovnováhu kože.

UV ochrana

Konečne k nám zavítalo leto a vieme si užívať horúce počasie pod teplými slnečnými lúčmi. V prípade slnečných lúčov je ale negatívnou stránkou UV žiarenie, ktoré vie byť nebezpečné, preto treba myslieť aj na potrebnú ochranu. Ponuka ochranných krémov je široká, odporúča sa minimálne faktor SPF30. Krém na opaľovanie by mal obsahovať dve skupiny látok, ktorých zloženie a kvalita vás ochráni pred UVA i UVB žiarením.

Prvou zložkou sú UV filtre, ktoré priamo chránia kožu pred škodlivým žiarením. Môže ísť o minerálne filtre alebo chemické filtre. Opaľovacie krémy s minerálnymi filtrami sú z hľadiska nezávadnosti pre zdravie vhodnejšie. Pôsobia iba na povrchu kože. Odtiaľ odrážajú UV žiarenie, nealergizujú a sú vhodné aj pre detskú pokožku. Okrem klasických opaľovacích krémov porozmýšľajte aj o kúpe ľahkého hydratačného krému s faktorom, ktorý pôsobí preventívne proti spáleniu, začervenaniu a starnutiu pleti. Výbornou voľbou sú BB krémy alebo mejkapy, taktiež dostupné vo verzii s ochranným faktorom.

Univerzálne krémy

Nezabúdajte ani na najlepšieho pomocníka každej ženy - univerzálny krém. Ten intenzívne ošetruje, chráni a poskytuje pokožke hydratáciu. Použite ho ako hydratačnú masku na pleť, očný krém, balzam na pery i na popraskané ruky. Niektoré univerzálne krémy sú skvelé aj na ošetrenie pokožky po uštipnutí hmyzom, spálení, dajú sa použiť aj ako krém po opaľovaní, balzam po holení, prírodný odličovač make-upu, prípadne ako podklad pod make-up na rozjasnenie určitých partií tváre. Multifunkčné krémy oceníte tiež na dovolenke - pri pri mori, v meste, ale aj na horách. :-)

Galéria: e-Ziaja.sk, biOrganica.sk, BeautySecret.sk

 

- - Inzercia - -