Dnes je pondelok, 18.október 2021, meniny má: Lukáš
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Ako trávia leto známi Slováci?

júl 28, 2020 - 08:00
Slnko páli, na oblohe ani mráčik, neklamné znamenie, že leto je tu. Ako si také krásne počasie užívajú celebrity? Leto vyzýva k dovolenkám, to je isté. Niekto preferuje cestu k moru, iný trávi voľné dni dobrodružnými cestami a pobytom v kempe a podaktorí Slováci sa tento rok vydajú na hory. Známe osobnosti nám prezradili svoje najbližšie plány.
Foto: 

Manželia Andrea a Juraj Čurní

Tohtoročné leto plánujeme stráviť na Slovensku a prevažne v Trenčíne. Oddychovať budeme vždy, keď to budeme potrebovať a nebude to veľký rozdiel oproti posledným týždňom. Našli sme si zdravý pomer medzi pracovnými aktivitami, prácou okolo domu a oddychom na terase či v bazéne. Je zaujímavé, že necítime takú potrebu vycestovať zo Slovenska za oddychom, keďže si ho naplno vieme dopriať vždy, keď potrebujeme. Ak sa podarí, máme v pláne zrekonštruovať jednu miestnosť, v ktorej budeme mať domáce kino, celú zbierku filmov a hudobných nosičov. Tie sa nám totiž nezmestia do obývačky a sú rozložené vo viacerých miestnostiach. 

Spevák Braňo „Bejzo“ Bajza (skupina Polemic)

Tento rok neplánujem na leto takmer nič dopredu. Najistejšie bude ísť na nejaké turistické výlety po Slovensku, nerád by som ostal po návrate zo zahraničia v karanténe. Toho pobytu doma už bolo predsa len viac než dosť. J  Netuším, kam presne pôjdem, ale mám rád Oravu, Kysuce i Strážovské vrchy. Slovensko je krásne, ja som dlhé roky dovolenkoval iba na Slovensku, takže túto sezónu nemám problém sa k tradícii vrátiť a absolvovať niektoré nedosiahnuté turistické méty. Pomaličky sa rozbieha aj koncertovanie, z čoho sa teším asi najviac.

Gynekológ a pôrodník, hlavný odborník Ministerstva zdravotníctva SR pre reprodukčnú medicínu, primár MUDr. Martin Petrenko, CSc., MBA

Ťažko odhadnúť, ako sa bude vyvíjať situácia ohľadom koronavírusu. K moru tento rok nepôjdeme, ale určite by sme chceli s manželkou stráviť aspoň týždeň mimo Bratislavy. Zvažujeme Liptov, možno Slovenský raj alebo Oravu. Tam sme dlho neboli. Tešíme sa aj na vnúčatá, z ktorých už medzičasom vyrástli skvelí „parťáci“ a je s nimi veľká zábava. Dôležité je, aby sme boli zdraví a ako rodina spolu.

Celebritný tréner Ľuboš Gschwandtner

Už pár týždňov makám na novom projekte MobilnéFitko, pričom viac ako ja si ho zamilovali moje deti. (smiech). Toto leto sa tak bude niesť v znamení aktívneho pohybu, tréningov vonku a na rôznych akciách v znamení absolútnej pohody a užívania si slniečka. V rámci tréningových cieľov mám v pláne cvičiť iba pre radosť a dobrý pocit. Túto absolútnu kondíciu „ducha“ by som chcel šíriť a robiť dostupnou pre všetkých ľudí. Práve môj nový projekt tomu poskytuje neobmedzené možnosti.

Spevák Lukáš Adamec

Tento rok sa nechystám nikam mimo Slovenska, ale určite pobeháme s priateľmi i deťmi našu krásnu prírodu. Práve teraz som na ceste do Dunajskej Lužnej, kde mám dom pri jazierku, bazén a už sa na dni strávené tam veľmi teším. Konečne naplno využijem dom, ktorý bol mnou dlho neobývaný, keďže väčšinu času trávim v Košiciach. Presne takto bude vyzerať moja tohtoročná dovolenka, v znamení pohody, oddychu a s tými, ktorých mám rád.

Tanečník Peter Modrovský

Koronavírus nám všetkým poriadne zamiešal karty, no s tým sa nedá nič robiť. Po mesiaci jún, keď naša tanečná škola fungovala v bežnom režime, sme kvôli letným prázdninám opäť zatvorení. Pripravujeme však detské tábory a sústredenia pre „naše decká“, ale zároveň aj širokú verejnosť - čiže deti od piatich rokov, ktoré radi tancujú a chcú sa niečo nové naučiť. Počas voľna pomáham zveľadiť byt mamine, ako i tanečné priestory mojej tanečnej školy Dansovia. Veď treba sa pomaličky pripraviť aj na štart ďalšej tanečnej sezóny.

Herečka Zuzana Haasová

Tohtoročné leto riešim najmä otázku bývania a všetko, čo s tým súvisí. Je to dosť vyčerpávajúce, ale odmenou mi bude Chorvátsko, splav po Dunaji a samozrejme aj koncerty s mojou The Susie Haas Band. No a keďže mám aj cirkus Romána, plánujeme tiež koncerty a workshopy, kde sa ľudia nemusia báť vírusu. Pouličné divadlo je v tomto smere naozaj veľkou výhodou. Bude to perfektné leto s mojou dcérkou Romi a s ďalšími ľuďmi, s ktorými je veľká zábava.

Spevák a huslista Tomáš Kollár (skupina Kollárovci)

Leto budem tráviť čiastočne pracovne a samozrejme aj doma s rodinou. Na Slovensku máme predsa plno krásnych miest, ktoré stojí za to vidieť na vlastné oči. Okrem toho nás čaká aj viacero koncertov, ktoré dúfajme nenaruší koronavírus a s ním neustále meniace sa obmedzenia a nariadenia. V kalendári máme poznačených i niekoľko natáčaní videoklipov k nášmu zatiaľ poslednému albumu Vlasy čierne. Verím, že všetko sa už čoskoro vráti do starých koľají, fanúšikovia a koncerty nám už nesmierne chýbajú.

Spevák Mário Praženec (Duo Paci Pac)

Leto strávim s manželkou a deťmi určite na Slovensku. Budem sa však venovať nielen rodine, ale aj mojej srdcovke Paci Pac, a to najmä nahrávaniu nového CD Paci Pac a kamaráti, na ktorom je ešte veľa práce, vrátane aranžmánov či nahrávania skladieb s detským zborom. Dúfam, že všetko stihneme. Radi by sme ho v septembri vydali. S kolegyňou Adrianou Pešinovou máme radosť, že sa konečne rozbehlo aj koncertovanie, takže môžeme byť opäť bližšie k našim detským fanúšikom.

- - Inzercia - -