Dnes je štvrtok, 09.december 2021, meniny má: Izabela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Príbeh: Som deväť rokov jeho milenkou

august 02, 2020 - 16:00
Laura sa zrazu pustila do plaču. Víno len rozjatrilo veľké rany, neprinieslo žiadané uvoľnenie a smiech. „Už nevládzem“, plakala. Lenže to nebola pravda. Aj po tomto extempore zostávala vo vzťahu so ženatým mužom s dvoma deťmi. „Ja nič nerobím pre seba. Nič z neho nemám, tento status ma ponižuje.“
Foto: 

Najľahšie a najjednoduchšie riešenie pozná každá z nás. Vycúvať z tohto vzťahu. Lenže Laura v ňom zotrvávala už deväť rokov a život bez Tomáša si už vôbec nevedela predstaviť,  nehovoriac o tom, že spolu zdieľali jednu pracovnú miestnosť a spolupracovali aj v oblasti profesie. Peter sa nechcel rozviesť. Mal preto vážne argumenty. Jedna dcéra už bola dospelá, druhá práve vchádzala do pubertálneho veku. Ak existuje vážny dôvod pre oddeľovanie rozvodu kvôli deťom, tak je to ten, že deti sú práve v tomto období v puberte. Všeličo už chápu, ale veľa vecí je pre ne nepochopiteľných.

A tak Laura plakala. Znovu a opäť. Možno máme pre Lauru radu, ktorú odporúčajú všetci psychológovia a psychoterapeuti. Odísť z kancelárie, zariadiť si vlastný biznis, sústrediť sa na svoje deti, rodinu a priateľov. Obaja milenci však žili v malom meste z ktorého sa doslova nedalo uniknúť. Stretávali sa pri práci aj pri priateľských posedeniach. Laura neraz odprevádzala opitého milenca v noci, domov k manželke. Začínala strácať sebaúctu čo je snáď najvážnejší dôvod vycúvať z nefunkčného vzťahu. Nemala však na výber. „Keď ty len toho Petra“, vraveli nápadníci Laure, keď sa pokúšali získať priazeň krásnej ženy. Slzy nezmyili Laurinu bolesť. Ráno sa prebudila do ďalšieho, čo sa týka jej vzťahu s mužom, bezútešného rána. Zbytočne sa budeme oháňať. Tu je každá rada drahá a spolu nedávajú žiadny zmysel.

- - Inzercia - -