Dnes je pondelok, 06.december 2021, meniny má: Mikuláš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Do kín prišiel horor #FOLLOWME, na jeho nakrúcaní naozaj tiekla krv

august 09, 2020 - 07:00
Táto cesta bude pre známeho vlogera možno jeho poslednou... Spolu so skupinou priateľov sa v horore #FOLLOWME zúčastnia únikovej hry, v ktorej pôjde o život. Fanúšikovia a fanúšičky filmového napätia si snímku môžu vychutnať v kinách práve teraz.
Foto: 

Cole je pôžitkár a človek, ktorý sa nebojí čohokoľvek nového. Svoj aktívny život zdieľa s fanúšikmi prostredníctvom online videí a rád posúva vlastné hranice, aby počet sledovateľov narastal. Keď však s kamarátmi odcestuje do Ruska, jeho záľuba ich všetkých môže stáť to najcennejšie. Čosi, čo začína ako nevinná hra, sa zmení na boj o holé životy.

Režisér a scenárista Will Wernick má s filmami o únikových hrách svoje skúsenosti – v roku 2017 nakrútil snímku Escape Room, vo filme #FOLLOWME však posúva koncept ešte ďalej. Ako tvrdí, sociálne siete nám všetkým umožňujú únik zo skutočnosti a jeho nová snímka chce s využitím princípov únikovej hry skúmať rozpory medzi štylizovaným zovňajškom v online svete a reálnym životom.

Do hlavných úloh sa tvorcom podarilo obsadiť množstvo tvárí známych zo seriálových hitov. Keegan Allen, ktorý stvárnil hlavného hrdinu, je divákom a diváčkam známy napríklad zo seriálu Roztomilé mrchy (Pretty Little Liars). Holland Rodenovú si môžu pamätať z úspešného seriálu Vlčie mláďa (Teen Wolf).

Zo seriálu 9-1-1: Texas (9-1-1: Lone Star), ktorý je v súčasnosti hitom slovenských televíznych obrazoviek, do obsadenia pribrali Ronena Rubinsteina. Ten na nakrúcanie rád spomína, hoci si z neho odniesol nepríjemné zranenie. Počas nakrúcania v tmavej miestnosti si porezal tvár o svetelnú clonu na objektíve kamery. „Zalepili mi ranu a ja vravím - nie je to také zlé, točme ďalej. A ostatní na to - krvácaš z tváre, teraz toho veľa nespravíme,“ smeje sa pri spomienkach vychádzajúca herecká hviezda.

 Film #FOLLOWME do kín prináša distribučná spoločnosť Continental film.

 Trailer k filmu:

#FOLLOWME - v kinách od 6. augusta 2020 - trailer (české titulky)

- - Inzercia - -