Dnes je utorok, 30.november 2021, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

(Ne)obľúbená zelenina vám pomôže na ceste k štíhlosti. Prezradíme vám, ako!

august 25, 2020 - 07:00
Jete ešte menej ako školák, poctivo cvičíte niekoľkokrát do týždňa, ale tukových vankúšikov v okolí pása sa nie a nie zbaviť? Na pekné bruško treba trpezlivosť. A pomôcť vám môže i táto osvedčená surovina. Lepšie povedané, zázračný nápoj.
Foto: 

Jeho príprava je veľmi jednoduchá a postačia vám k tomu iba tri ingrediencie – chren, citrón v šupke a med. Hlavnú úlohu tu zohráva samozrejme chren, o ktorého účinku na štíhlu líniu sa vie, žiaľ, iba málo. Koreň chrenu obsahuje vysoký obsah C vitamínu, podporuje trávenie a metabolizmus, pôsobí na organizmus regeneračne a má silné antiseptické účinky. Tepelnou úpravou ale svoje dobré vlastnosti stráca, preto ho používajte čerstvý.

Nie každému chutí

Chren je známy typickou chuťou i arómou, a je zakorenený v našich mysliach i záhradách už od nepamäti. Reumu ním liečili dokonca starí Rimania. Námorníci si ho zas brávali na dlhé plavby ako liek proti skorbutu. Vitamínu C totiž obsahuje rovnaké množstvo ako čerstvé citrusy. Pôsobí antibioticky, posilňuje, prečisťuje a optimalizuje trávenie. 

Nápoj, na ktorý nedáte dopustiť

Pripravte si:

  • 125 gramov chrenu
  • 4 citróny
  • 3 polievkové lyžice medu 

Takýto je postup:

Rozmixujte chren (môžete použiť mixér) až pokým bude mať formu hutnej hmoty. Následne do zmesi vytlačte šťavu z citrónov a dôkladne premiešajte. Na záver pridajte med (pre lepšiu chuť i hŕstku škorice) až dokým dosiahnete konzistenciu sirupu.

Ten prelejte do sklenenej nádobky a užívajte jednu lyžičku denne, ideálne pred jedlom alebo pred cvičením. Po troch týždňoch užívania sirupu si dajte ďalšie tri týždne pauzu. Potom v kúre smelo pokračujte. Nezabudnite, že sirup je vhodné skladovať v chladničke.

- - Inzercia - -