Dnes je pondelok, 06.december 2021, meniny má: Mikuláš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Predstavujeme trailer najnovšieho filmu Martina Šulíka: Muž so zajačími ušami

august 26, 2020 - 09:00
Dva mesiace pred premiérou nového slovensko-českého filmu Muž so zajačími ušami ponúkajú tvorcovia na čele s režisérom Martinom Šulíkom jeho prvú ochutnávku v práve zverejnenom traileri.
Foto: 

Muž so zajačími ušami je lyrickou komédiou o mužovi, ktorému sa život prevráti zo dňa na deň, ale aj rozprávaním o našich predstavách o živote, aké môžu byť niekedy mylné a zároveň smutné aj komické.

Najlepší slovenskí a českí herci

Snímka Muž so zajačími ušami je plná skvelých slovenských a českých hercov. Postava hlavného hrdinu, spisovateľa Jozefa, bola písaná priamo na telo Miroslavovi Krobotovi, uznávanému českému režisérovi, ktorý sa v zrelom veku stal rovnako oceňovaným a obľúbeným hercom. V úlohe jeho najlepšieho priateľa, sa predstaví legendárny Oldřich Kaiser. „V prípade Oldřicha Kaisera, mal Martin Šulík jemnú obavu, či nie je príliš odvážne požiadať ho o spoluprácu. Nakoniec ale diváci uvidia, prečo to hrá práve on,“ prezradil producent filmu Rudolf Biermann s tým, že oproti tomu bolo veľmi ľahké obsadiť ženské postavy. Manželku hlavného hrdinu stvárnila Zuzana Kronerová, jeho priateľku Alexandra Borbély a spisovateľovu dcéru si zahrala Táňa Pauhofová.

Zuzana Kronerová s Martinom Šulíkom spolupracovala po prvýkrát: „Ja som už ani nedúfala, že budem s Martinom Šulíkom nakrúcať. Nehovorím, že by som na to myslela celý život, ale som veľmi potešená, že som s ním mohla na tomto filme pracovať,” spomína obľúbená herečka.

Osvedčený tím tvorcov

V poradí desiaty hraný film režiséra Martina Šulíka príde do kín 22. októbra a na jeho scenári spolupracoval už tradične so svojim dvorným spoluscenáristom Marekom Leščákom. Tentokrát ponúkajú príbeh o mužovi, ktorý jedného dňa získa nečakanú schopnosť- mimoriadny sluch v podobe zajačích uší. Ten mu umožňuje výborne počuť nielen hlasy ďalších ľudí, ale predovšetkým ich myšlienky.

Ich scenár pretavil do obrazovej podoby už tradične kameraman Martin Štrba a v tomto dlhoročnom a osvedčenom tvorivom tíme nemohol chýbať ani producent Rudolf Biermann „Martinove scenáre vždy reagujú na niečo, čo pozná zo života, čo ho zaujíma, čo sa ho dotýka. A to sa väčšinou dotýka aj mňa. Konkrétne v Mužovi so zajačími ušami je to motív zrelého muža,” priznal Rudolf Biermann, ktorý produkoval väčšinu Šulíkových filmov.

Pozrite si trailer k dlhoočakávanej novinke:

MUŽ SO ZAJAČÍMI UŠAMI | v kinách od 22.10. | TRAILER

Film Muž so zajačími ušami vznikol v produkcii spoločností Titanic a In Film Praha. Koproducentami filmu sú RTVS – Rozhlas a televízia Slovenska a Česká televize. Realizáciu a distribúciu filmu finančne podporil Audiovizuálny fond a Štátny fond kinematografie ČR. Do kinodistribúcie na Slovensku uvedie film Muž so zajačími ušami spoločnosť Garfield Film 22.10.2020.

Autor fotografií: Barbora Jančárová, Adam Oľha, David Kumermann - © Titanic/In Film Praha

- - Inzercia - -