Dnes je nedeľa, 28.november 2021, meniny má: Henrieta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz sa blížia. Čo pripravuje KRISTÍNA BÁNOVSKÁ?

september 04, 2020 - 11:47
Jej kolekcia zaujala odbornú porotu a divákov počas jesennej edície Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz v Kostole Klarisiek pred rokom natoľko, že získala titul Nová tvár módnej scény. Kristína Bánovská je odvtedy pravidelnou súčasťou najprestížnejšej módnej udalosti na Slovensku a inak tomu nebude ani o pár dní.
Foto: 

Otázky pre talentovanú Kristínu Bánovskú, ktorej modely si na vlastnej koži vyskúšala aj topmodelka Andrea Verešová, zneli jasne. 

Kika, aké sú tvoje pocity krátko pred módnym podujatím, ktoré ani rokmi nestráca na obľube?

Na prehliadku Bratislavských módných dní sa teším, keďže predstavím svoju kolekciu takmer presne po roku, odkedy som vyhrala súťaž Nové tváre módnej scény. Zaroveň sa teším o to viac, že ide o prvú prehliadku po dlhšej stopke spôsobenej pandémiou.

Ako si strávila uplynulé mesiace? Podnietili ťa k novej tvorbe, alebo si skôr oddychovala?

Počas tejto "korona pauzy" od všetkého som mala kľudný režim a venovala sa v prvom rade rodine a škole - tento rok som úspešne ukončila bakalársky ročník. Preto aj moja kolekcia bude pozostávať z niektorých modelov, ktoré vyjadrujú myšlienku bakalárskej práce, a na to nadväzujú ďalšie modely, vytorené priamo na blížiacu sa prehliadku.

Môžeš nám o tejto kolekcii prezradiť aj čosi viac?

Hlavnou inšpiráciou je mašľa, ktorú som rozpracovala do rôznych strihov. Zároveň je v kolekcii zahrnutý streetwear, elegancia a farebnica typická pre mňa - čierna, biela a odtiene smaragdovej, ktorá je mimochodom farbou tohto roka. Nebudú chýbať ani perly a sama som zvedavá, ako to celé vyznie na móle. Držme si palce, nech všetko pekne vyjde, vrátane počasia. :-) 

- - Inzercia - -