Dnes je pondelok, 06.december 2021, meniny má: Mikuláš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Smrť na Níle: kvalitu zaručuje skvelý filmársky tím a hviezdne herecké obsadenie

september 25, 2020 - 07:00
Film Smrť na Níle bol nakrútený podľa románu Agathy Christie. Divákom prinesie nevšedný príbeh idylickej svadobnej cesty dokonalého páru, ktorá sa však skončí tragicky. Vtedy prichádza súkromné očko Hercule Poirot, ktorý na palube úchvatného riečneho parníka musí vypátrať páchateľa.
Foto: 

Smrť na Níle vznikla na základe knižnej predlohy Agathy Christie v réžii Kennetha Branagha, ktorý stvárnil aj hlavnú rolu, súkromného detektíva Hercule Poirota.

Nesmrteľná motivácia všetkých (zlo)činov

Smrť na Níle je odvážny tajomný thriller o citovom chaose a smrteľných následkoch chorobnej lásky. Egyptská dovolenka belgického súkromného očka Hercula Poirota na palube úchvatného riečneho parníka sa zmení na desivé pátranie po vrahovi, keď sa idylická svadobná cesta dokonalého páru tragicky skončí. Na pozadí veľkolepej púšte a majestátnych pyramíd v Gize sa odohráva príbeh neskrotnej vášne a zničujúcej žiarlivosti v skupine kozmopolitných, bezchybne oblečených cestujúcich, a vďaka zápletke s viacerými zvratmi diváci hádajú, kto je vrah, až do záverečného šokujúceho rozuzlenia.

„Sex je v pôvodnom príbehu Agathy Christie veľmi silný motív a ľudia sa za ním bezohľadne ženú. Túžba po telesnom uspokojení je nebezpečná, až vražedná,“ vraví Branagh. „Je to najznepokojujúcejšia kniha od Agathy Christie. Vzbudzuje zdanie dômyselnosti, príťažlivosti, pôvabu a romantiky, ale zároveň je krehká, nestabilná, nebezpečná a rušivá.“

Legendárny filmársky tím

Kenneth Branagh sa rozhodol film nakrútiť s jemu už známym tímom, ktorým sa obklopil pri svetovom trháku Vražda v Orient Expresse. Okrem Kennetha Branagha, päťkrát nominovaného na Academy Award, vo filme uvidíte ďalšie herecké hviezdy: Tom Bateman (Dámska jazda), Annette Bening (Captain Marwel, Americká krása), Russell Brand (Kopačky), Ali Fazal (Victoria & Abdul), Dawn French (Harry Potter a zakázaná cesta), Gal Gadot (Rýchlo a zbesilo), Armie Hammer (Osamelý jazdec, Snehulienka), Rose Leslie (Hra o tróny), Emma Mackey (Sexuálna výchova), Sophie Okonedo (Hotel Rwanda), Jennifer Saunders (Dokonalý život) a Letitia Wright (Čierny panter). Autorom scenára je Michael Green , ktorý adaptoval román Smrť na Níle od Agathy Christie, film produkujú Ridley Scott, Mart Mark Gordon, Simon Kinberg, Kenneth Branagh, Judy Hofflunf a Kevin J. Walsh.

Smrť na Níle sa začala nakrúcať v septembri 2019 v priestoroch štúdií Longcross Studios neďaleko Londýna a v rozličných exteriéroch Spojeného kráľovstva. Filmovanie sa ukončilo v decembri 2019.

Režisér, producent a herec Kenneth Branagh hovorí, že v dnešnej náročnej pandemickej dpbe je dôležité, aby publikum dostalo akciu, cestopis a prestížny výlet v jednom: „V dnešných ťažkých časoch, ktorými si prechádzame tento rok, ľuďom dobre padne plavba po Níle a výlet do starovekej majestátnej nádhery Egypta. A vždy je to zábavnejšie, ak k tomu máme prekvapivú zápletku plnú zvratov, ktorá vás nadchne a vydesí, ale múdro, s ľudskými emóciami, súcitom a hlbokými citmi, s ktorými sa vie každý zžiť.

Pozrite si trailer:

Smrť na Níle (2020) oficiálny HD trailer

- - Inzercia - -