Dnes je pondelok, 18.október 2021, meniny má: Lukáš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

AKTUALIZOVANÉ: Dočká sa rodina mladej študentky ospravedlnenia?

september 28, 2020 - 17:48
Vyhasnutý život nevinnej študentky a bezohľadné správanie páchateľa... To je bilancia dopravnej nehody, ktorá sa stala tento týždeň na jednej z bratislavských ulíc. Za volantom luxusného auta sedela podľa dostupných informácii bývalá misska a módna návrhárka Daniela Kralevich. Vyjadrenie svedka, ktoré poskytol redakcii čas.sk vás šokujú.
Foto: 

Presne pred týždňom pod kolasami auta, ktoré pravdepodobne šoférovala bývalá misska a módna návrhárka Daniela Kralevich, vyhasol život mladej študentky Gymnázia L. Novomeského v Bratislave, Nguyen Thi Dieu Linh. Daniela Kralevich sa do dnešného dňa rodine obeti stále neospravedlnila a ani ju nekontaktovala.

Redakcii Čas.sk sa ozval svedok, ktorý bol v tom čase neďaleko: „Keď som odbočil na Tomášikovu, tak som videl pred priechodom tenisky, za priechodom blikajúce auto. A keď som obehol to auto, tak som videl ležať dievča v kaluži krvi na ceste,“ začína svoje rozprávanie pre Čas.sk Ján, ktorý nezaváhal ani na chvíľu.

Za asistencie ďalšej ženy, ktorá na miesto dobehla, ošetrili Linh ranu na hlave a vyčistili jej ústa od zrazenej krvi. „Ďalšie dievča, ktoré tam bolo, malo vytočenú záchranku, ktorú dala na hlasný odposluch. Spolu sme odpočítavali rytmus na masáž srdca, takže som sa ju snažil oživiť až do príchodu záchranky, potom si to už prebrali oni,“ opisuje hororové chvíle nešťastný svedok.

Samotný svedok je sklamaný a zároveň nahnevaný zo správania missky a podnikateľky Kralevich, ktorá podľa jeho slov ani nevystúpila z auta. „Skrátka sedela v aute, čo tam robila, neviem. Viem však stopercentne povedať, že v tom aute sedela sama. Jej matka prišla zhruba pol hodiny po nehode,“ uviedol. 

„Po tom, ako som jej oznámil, že dievča nehodu neprežilo, skolabovala,“ hovorí svedok, podľa ktorého je veľká hanba, že sa ani týždeň po tragédii nedokázala Kralevich rodine zosnulej ospravedlniť. „Stále mám pred očami to, ako mi uniká život mladého dievčaťa. Snažili sme sa jej pomôcť, bohužiaľ, podľa toho, ako bolo auto celé od krvi, to musel byť neskutočný náraz,“ uzavrel Ján, ktorý napriek všetkému verí, že vinník bude za zmarenie mladého života spravodlivo potrestaný.

Čo sa v osudný pondelok stalo

Mladá študentka Gymnázia L. Novomeského v Bratislave, Nguyen Thi Dieu Linh, sa pred rokom vrátila z Ameriky, kde bola na ročnom výmennom pobyte a tento školský rok pokračovala v štúdiu na gymnáziu. Keď prechádzala v osudné pondelkové popoludnie cez priechod pre chodcov, stala sa obeťou bezohľadnej jazdy bývalej missky Daniely Kralevich.

Tá ju nabrala svojim luxusným SUV v plnej rýchlosti a bez zabrzdenia. Náraz bol taký silný, že študentku odhodilo vyše desať metrov od priechodu. Aj keď po pár minútach bola na mieste sanitka, dievčine už nedokázali pomôcť. Zraneniam na mieste podľahla, mala rozbité temeno hlavy a veľmi krvácala. Vodička sa po nehode nervovo zrútila, podľa svedkov plakala a kričala a vyhľadala hneď lekársku pomoc v neďalekej nemocnici. 

Daniela Kralevich sa stále neospravedlnila

No aj napriek jej zlému psychickému stavu po nehode je zarážajúce, že sa do dnešného dňa neskontaktovala s rodinou usmrtenej študentky.

Ako sa pre čas.sk vyjadrila Komunita Vietnamcov v Bratislave: „My Vietnamci ako komunita sa nevieme zbaviť pocitu, že len preto, že sme inej pleti, má náš ľudský život inú hodnotu. Pri takomto správaní je táto naša otázka asi na mieste, keďže si toto správanie pani Kralevich nevieme vysvetliť. Nemusí to byť osobne ona, ale z jej strany sa predsa mohol niekto ozvať.“ Namiesto ospravedlnenia si však Daniela zrušila svoje profily na sociálnych sieťach, na ktorých bola vždy mimoriadne aktívna, a aktuálne nikto nevie, kde sa zdržiava.

Polícia sa dopravnou nehodou stále zaoberá, na svojej FB stránke zároveň vyzvala svedkov, aby sa s informáciami, ktoré by pomohli pri vyšetrovaní, obrátili na známe číslo 158, či napísali formou súkromnej správy na ich facebookový profil. Vodičke luxusného auta v prípade obvinenia hrozí trest až päť rokov. 

- - Inzercia - -