Dnes je pondelok, 06.december 2021, meniny má: Mikuláš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Zjednotená pokožka je znakom krásnej a zdravej pleti

september 26, 2020 - 08:01
Prichádzajúca jeseň je obdobím, kedy na sebe môžeme zbadať rôzne pigmentové škvrny. V lete sme na seba nechali pôsobiť slniečko a aj ono prispieva k ich vzniku. Príčin je viacero, medzi hlavné sa zaraďuje zvýšená produkcia melanínu - prírodného pigmentu vďaka ktorému získava pokožka svoje zafarbenie. Ako chrániť svoju pokožku tak, aby zostala krásne čistá a hladká, bez pigmentových škvŕn?
Foto: 

Melanín pôsobí ako prirodzená ochrana pokožky proti slnečnému žiareniu, pretože ju chráni pred škodlivými UV lúčmi, a tak sa na ľudskej pokožke prejavuje opálenie. Nadmerné vystavovanie slnku zvyšuje množstvo melanínu, ktorý pokožka produkuje. Dlhodobé používanie voňaviek či parfumov s obsahom éterických olejov môže taktiež pôsobiť na sfarbenie pokožky. Dôležitú úlohu zohrávajú aj hormonálne vplyvy, akými sú napr. tehotenstvo alebo užívanie konkrétnych liekov. Ďalej zápalové procesy typu akné a starnutie pokožky. Vplyvom všetkých spomínaných javov s ktorými príde pokožka denne do styku nastáva hyperpigmentácia.

Pigmentácia ako následok 

„Pigmentové škvrny poukazujú na zvýšený vek, ale nevyhýbajú sa ani mladým ľuďom. V súčasnosti veľa dievčat užíva antikoncepciu a rôzne parfumované prípravky. Napríklad obsah laku na vlasy po dopade na pokožku, s kombináciou so slnkom, na nej dokáže zanechať výrazné stopy.“ objasňuje MUDr. Mária Brozmanová, špecialistka v odbore dermatovenerológia, hlavná lekárka v A3 Clinic v Bratislave.

Prevencia je len na nás

Pigmentové škvrny sú väčšinou neškodné, avšak môžu zamávať so sebavedomím u osôb, u ktorých sa vyskytujú. „Osoby, ktoré patria do rizikových skupín by mali používať krémy s ochranným faktorom. Starnutím pokožky sa znižuje počet pigmentových buniek. Zvyšné bunky sa zväčšujú a sústreďujú sa do zhlukov. Tie potom vidíme na tvárach starších dám ako fľaky. Kvôli tomu by sme sa mali starať o našu pokožku dôkladne od ranného detstva.“ ďalej vysvetľuje MUDr. Mária Brozmanová. 

probright_denny_krem.jpg

ProBright denný krém SPF 30
ProBright denný krém SPF 30
 

probright_nocny_krem.jpg

ProBright nočný krém
ProBright nočný krém
 

probright_serum_hydratacia.png

ProBright sérum – kompletná hydratácia
ProBright sérum – kompletná hydratácia
 

probright_serum_brightening.jpeg.jpg

ProBright sérum – kompletné zjasnenie
ProBright sérum – kompletné zjasnenie

Už narodením začíname starnúť

O kvalitnú kozmetiku by nemala byť v našej kúpeľni núdza, staráme sa tým predovšetkým samé o seba. Izraelská kozmetika Eliamed, https://www.eliamed.sk sa skladá z rôznych radov kozmetiky pre potreby každej ženy. Obsahuje denný krém z rady ProLift, ProSculpt a ProBright s SPF 30 a denný krém z rady ProClear s SPF 20. Medzi hlavné výhody produktovej rady ProBright patrí regulácia tvorby melanínu, ochrana pred zápalmi a pozápalovou hyperpigmentáciou a rehabilitácia kožnej bariéry. Taktiež pomáha intenzívna výživa, hydratačný účinok a ochrana proti žiareniu UVA/UVB. Pri pravidelnom používaní prípravkov z rady ProBright sa viditeľnosť pigmentových škvŕn podstatne znižuje.  MUDr. Mária Brozmanová upozorňuje na fakt: „Ak sa vystavujeme slnku bez dostatočnej ochrany, zvyšujeme riziko vzniknutia rôznych novotvarov na našej pokožke. Ľudia za nami prichádzajú s melanómami a zárodok mohol byť daný už dvadsať rokov predtým. Nemali by sme podceňovať náš fototyp, silu slnečného žiarenia a naozaj dbať na dostatočnú ochranu pokožky.“ 

Pokožka je k nám spravodlivá – odráža presne to, ako sme k nej pristupovali. Buďme aj my k nej a doprajme jej potrebnú starostlivosť. Odvďačí sa nám zdravým a zjednoteným sfarbením.

- - Inzercia - -