Dnes je pondelok, 06.december 2021, meniny má: Mikuláš
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Ak nemôžete ísť do kopcov pomôže aj výstup na Urpín

september 27, 2020 - 13:00
V okolí Banskej Bystrice je nespočítateľne veľa horských masívov a pohorí pre náročnú aj menej ťažkú turistiku. Teraz sa budeme venovať vrchu Urpín, kde sa vyštveráte aj keď nie ste už mobilne zdatní.
Foto: 

Na Urpín sa chodí randiť, modliť aj pestovať priateľstvá. Je pre Bystricu tým, čo je pre Bratislavu Horský park alebo Koliba, len o niečo vyšší. Je dosiahnuteľný aj priamo z mesta od vlakovej stanice Banská Bystrica mesto.

Hore na kopci je kostolík s krížovou cestou, ak ste vitálni môžete zájsť aj vyššie na Hvezdáreň. Návštevu z iných lokalít nepotešíte viac ako prechádzkou na Urpín. Ste v lese aj v centre mesta zároveň. Keď schádzate z kopca čaká vás umelecká cesta so zastaveniami pri dielach umelcov na tému Krížová cesta. Ak je leto, môžete si pri niektorých ohniskách opiecť špekáčiky alebo bezmäsité safaládky. Slanina v kopci tiež nie je na zahodenie. Porozprávate sa s dávnymi aj bližšími priateľmi. Výhľad na mesto je priamy a ľahko obalený priesvitnou hmlou. Čaká vás očarenie duše, ale aj zlepšenie fyzickej kondície. Upevníte rodinné či priateľské vzťahy a ste vnútorne obohatení. A to ste zašli na jeden z najnižšie položených kopcov v okolí Banskej Bystrice.

- - Inzercia - -