Dnes je nedeľa, 17.október 2021, meniny má: Hedviga
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ste milovníkom seriálov? Otestujte sa ako dobre ich poznáte

október 10, 2020 - 10:00
Niektoré seriály vypnete po prvej časti, iné vás pohltia a žijú s vami niekoľko dní, mesiacov a často aj rokov. Každý máme svoj obľúbený seriál, ale ste seriáloví maniaci na toľko, že dokážete rozpoznať všetky uvedené v kvíze? Tak poďte na to a ukážte, ako sa vyznáte!
Foto: 

1. Úspešný seriál zo študentského prostredia natočený podľa knižnej predlohy Jay Asher, ktorého hlavnými témami sú šikana na školách, drogy či znásilnenia. Clay Jensen nachádza krabicu s audiokazetami, ktoré mu nahrala spolužiačka, ktorá spáchala samovraždu. Každá nahrávka skrýva dôvod, prečo sa rozhodla ukončiť svoj život.

2. Mladá ambiciózna Američanka Emily sa presťahuje do Paríža za prácou jej snov. Ako expertka na sociálne siete sa snaží pre francúzsku reklamnú agentúru získať exkluzívnych klientov. V cudzom meste však zažíva kultúrny šok a jej nevedomosť jazyka prináša množstvo vtipných a romantických scén. 

3. Dej seriálu sa odohráva v spomienkach Teda, ktorý rozpráva svojim dospievajúcim deťom autentické príbehy a zážitky, ktoré sa mu prihodili, pred tým, ako sa oženil. Sitkom je zasadený do prostredia New Yorku a často sa označuje ako „Priatelia 21. storočia“. 

4. Legendárny seriál patriaci v oblasti komediálnej televíznej tvorby medzi to najlepšie. Komédia z prostredia mobilnej vojenskej nemocnice situovaná uprostred vojny v Kórei, nám dáva možnosť nahliadnuť do každodenného života sestier, lekárov a vojakov. 

5. Drsný kriminálny seriál inšpirovaný skutočnosťou, zobrazuje nemilosrdný svet kolumbijských drogových gangov. V hlavnej úlohe je agent Steve Murphy, ktorý bojuje proti drogovým kartelom, keď však prichádza do Kolumbie, zisťuje, že problémy sú omnoho závažnejšie ako očakával. 

6. Americký fantasy dramatický seriál odohrávajúci sa v Siedmych kráľovstvách na fiktívnom kontinente, ktorý si získal milióny fanúšikov po celom svete. Neustále odohrávajúce sa boje medzi znepriatelenými rodmi, túžiacimi po moci a nezávislosti. Súčasťou zápletiek sú sexuálne a politické intrigy, draci, víly a trpaslíci. 

7. Môžu ženy prežívať sex ako muži? Túto otázku si kladie hlavná hrdinka novinárka Carrie v najškandálnejšom televíznom seriály natočenom za posledné roky. So svojimi tromi najlepšími kamarátkami skúmajú, aké možnosti ešte má vo veľkomeste tridsiatnička, ktorá chce zažiť zábavu a spoznať množstvo serióznych slobodných mužov. 

A teraz zavrieť oči:

Výsledky:


[1] 13 dôvodov prečo 2. Emily v Paríži 3. Ako som spoznal vašu matku 4. MASH 5. Narcos 6. Hry o tróny 7. Sex v meste

- - Inzercia - -