Dnes je nedeľa, 17.október 2021, meniny má: Hedviga
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako si udržať pod rúškom zdravú pleť?

október 19, 2020 - 18:00
Vďaka najnovším opatreniam proti koronavírusu nosíme ochranné rúška už aj v exteriéri. Viacerí z nás však majú problémy, či už s mastnou alebo suchou pleťou, na ktorej sa počas dlhodobého nosenia rúška vytvára mnoho negatívnych príznakov, ako podráždená začervenaná pleť alebo výskyt vyrážok.
Foto: 

Zatiaľ to ale vyzerá, že s nami ochranné rúška pobudnú ešte dlhý čas, preto sme pre vás pripravili zopár tipov, ako si aj pod rúškom zachovať zdravú, čistú a sviežu pokožku. 

Výber rúška 

Dôležitý je výber vhodného materiálu rúška. Ideálna je bavlna. Taktiež by nemalo byť priveľmi tesné, aby pleť mohla dýchať, ale zároveň by ani nemalo padať a trieť sa o pleť, lebo ju to podráždi. Po každom dni by ste si ho mali vyprať na vyššej teplote, pretože sa tam za celý deň nazbiera mnoho baktérii a zanechajú zvyšky makeupu, ktoré vašej pleti škodia. 

Nedotýkajte sa tváre

Toto pravidlo platí aj pri nenosení rúška. Na rukách totiž máte obrovské množstvo baktérii, ktoré si pri chytaní tváre zanesiete na pleť. 

Menej líčenia 

Rúško prekryje veľkú časť tváre a je lepšie keď sa pod ním líčite menej, ideálne vôbec. Vaša pleť potom lepšie dýcha a póry sa tak neupchávajú. Make up vytvára na tvári vlhké prostredie a to môže pod rúškom viesť k zvýšenej tvorbe kožného mazu a následnému vzniku vyrážok. Keď je pre vás líčenie aj pod rúškom nevyhnutná záležitosť, používajte ľahký make up, ideálne na vodnej báze. 

Čistiť a hydratovať 

Po celodennom nosení rúška je ešte nevyhnutnejšie pleť dostatočne očistiť a odlíčiť ako obvykle. Nezabúdajte ani na hydratáciu. Či už hydratačný krém alebo pleťové masky sú skvelou voľbou. Vnútornú hydratáciu pleti vám zabezpečí dostatočné množstvo tekutín. Na trhu nájdete aj rôzne séra obohatené o vitamín C, ktorými taktiež nič nepokazíte a vaša pleť vám bude vďačná. 

- - Inzercia - -