Dnes je sobota, 25.jún 2022, meniny má: Olívia, Tadeáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vekový rozdiel vo vzťahoch – výhoda alebo negatívum

október 20, 2020 - 15:53
Vzťahy sú súčasťou našich životov od nepamäti, zároveň sú nekonečnou inšpiráciou na hlbšie reflexie. Predsa len všetci máme rozdielne pohľady na tú istú vec a nikomu nikdy neuškodilo zhodnotiť problémy aj z inej perspektívy. Jednou z často preberaných tém je aj vekový rozdiel medzi partnermi.
Foto: 
unsplash.com

Odchýlka rokov medzi dvomi ľuďmi už v dnešnej dobe nepredstavuje žiadny problém. Samozrejme, nemáme na mysli vyše pätnásťročný rozdiel. Dôraz kladieme na fungovanie vzťahu, vzájomnú podporu, pochopenie a prakticky všetko, čím by jeden normálny vzťah mal disponovať.

Sú prípady, kedy ale vekový rozdiel môže spôsobiť určité roztržky, ktoré vo finále vedú k rozchodu. Stále platí, že zo začiatku nevidíme úskalia, ktoré sú evidentne prítomné a v drvivej väčšine postrehnuteľné pre ostatných naokolo. Žijeme v rozprávkovej realite s nasadenými ružovými okuliarmi a nie sme schopní pripustiť, že by niečo nebolo s kostolným poriadkom. Vstupujeme do záväzku s vidinou krásnej budúcnosti, pričom si neuvedomujeme nástrahy budúcnosti.

Nie je nič nezvyčajné na tom, keď partneri so značným rozdielom zrazu spozorujú prekážky, ktorými sa prvotne nezaoberali. Napríklad zmena prístupu. Časom si už nie ste rovnocenní a váš priateľ razom nadobudne pocit, že je vašim rodičom alebo príde na vážne témy týkajúce sa budúcnosti, o ktorých máte obaja odlišné predstavy.

Pochopiteľne existujú aj výnimky, ktoré tieto argumenty vyvracajú. Nedá sa jednoznačne zhodnotiť, či s vekovým rozdielom prichádza viac výhod než negatív.  Tajomstvo je vo vlastnom nastavení. Práve tento detail je rozhodujúcim faktorom ovplyvňujúcim spokojnosť vo vzťahu.

- - Inzercia - -