Dnes je pondelok, 06.december 2021, meniny má: Mikuláš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Sima Martausová predstavila klip novej skladby k slovenskému filmu Správa

november 11, 2020 - 12:59
Speváčka Sima Martausová vytvorila soundtrack k filmu zo slovenskej dielne. Nahrávanie skladby so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, deň nakrúcania klipu aj premiéra skladby sa viažu k symbolickým dátumom.
Foto: 
music-zone.eu

Pieseň sa volá Červené polia. Pod text aj hudbu skladby sa podpísala samotná interpretka, ktorá je aktuálnou držiteľkou ocenenia OTO v kategórii Speváčka roka. Sima Martausová pripravila pieseň prakticky hneď po vzhliadnutí filmu. „Pesničku som napísala necelé dve hodiny potom, ako som videla film Správa. Bol a stále to je neuveriteľne silný príbeh. V texte nájdete hlas odsúdeného. Prihovára sa vojakovi, ktorý sa ho chystá popraviť - je jeho svedomím,“ priblížila.

„Sima dokázala napísať pieseň, ktorá presne vystihuje atmosféru filmu - cítiť z nej smútok, ale zároveň aj obrovskú nádej, osamelosť, ale silu nevzdať sa,“ dodáva producent DNA Production Rasťo Šesták. Premiéra videoklipu sa taktiež viaže na symbolický dátum, výročie tzv. Krištáľovej noci. Skladba zaznela po prvýkrát exkluzívne v éteri Rádia Slovensko v predvečer tohto smutného výročia, v nedeľu 8. novembra.

Správa je jedným z najočakávanejších filmových počinov budúceho roka. Príbeh hovorí o dvoch slovenských Židoch, ktorým sa podarilo ujsť z tábora smrti. V hlavných úlohách sa predstavia Noel Czuczor a Peter Ondrejička. Film je adaptáciou knihy Alfréda Wetzlera Čo Dante nevidel.

Držiteľka ocenenia Slovenky roka v spolupráci s filmom nominovaným na Oscara je nezameniteľná kombinácia odsúdená k úspechu.

Sima Martausová - Červené polia (oficiálny videoklip)

Autor: 
youtube.com

- - Inzercia - -