Dnes je pondelok, 08.august 2022, meniny má: Oskar
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Príbeh: Neublíž jej tak ako mne

december 22, 2020 - 23:55
V živote som sa za pomerne krátky čas naučila veľa. Dokonca by som sem vedela zaradiť aj veci, o ktorých som kedysi pochybovala, že dokážem.
Foto: 
shutterstock.com

Som si plne vedomá ľudskej zraniteľnosti, no zároveň aj moci ublížiť. Pre upresnenie, nebavíme sa o žiadnom fyzickom násilí. Skôr naopak, o duševnej deštrukcií, pretože čo bolí viac ako päsť na oko? Ostré slová mierené priamo do srdca.

Áno, viem, že každá z nás sa minimálne raz stretla s bolesťou tvárou v tvár. Skutočne to nie je nič príjemné. Úprimne, od príjemnosti to má na míle ďaleko. Avšak existuje niečo, čo pomôže v najhorších časoch, a tým je odpustenie. Znie to absurdne, chápem.

Uvedomila som si, že zášť voči osobe, ktorá do tvojho života prišla po mne je nefér. Prečo by som na ňu mala byť naštvaná? Lebo je s tebou? A áno, odpustím si aj slová ako „skôr by som ju mala ľutovať“. Nepoviem ich pretože by som klamala.

363.jpg

Foto: 
unsplash.com

Keby si aspoň na okamih pozbieral čo i len kúsok odvahy a prišiel by si si určité veci vyjasniť, vedel by si, že už sa na teba nehnevám. Prekonala som všetok hnev (nie nenávisť), bolesť či smútok. Čas ich totiž odvial, dúfam, že do neznáma a nie na niečí prah.

Bola by som schopná čeliť tebe aj tvojim argumentom a to s vyrovnaným výrazom. Ak aj máš pocit, že mi niečo dĺžiš a chceš mi dopriať prinajmenšom drobnú satisfakciu, žiadam iba jedno, neublíž jej tak, ako si ublížil mne. Nezaslúži si to. Nikto z nás.  

- - Inzercia - -