Dnes je piatok, 22.október 2021, meniny má: Sergej
Čas čítania
17 minutes
Zatiaľ prečítané

Veľký horoskop na rok 2021

január 05, 2021 - 10:46
Azda ešte nikdy sme nečakali nový rok tak netrpezlivo ako teraz. Uplynulých dvanásť mesiacov bolo síce veľmi vyčerpávajúcich, ale na druhej strane sme sa veľa o sebe naučili. Mnohí boli nútení siahnuť na dno svojich možností, a to preverilo ich sily. Prinesie začiatok nového desaťročia výrazné zmeny do nášho životného štýlu? Hviezdy naznačujú, že áno a vesmírne energie zasiahnu najmä do súkromných vzťahov. Poloha Uránu nabáda k tomu, aby sme preskúmali svoje pocity a priority a zhodnotili, či sa naši blízki s nimi stotožňujú. Bude to rok nabitý zmenami, ale predovšetkým pozitívnymi, ktoré nám prinesú úľavu.
Foto: 
shutterstock.com

Veľký horoskop na rok 2021

Láska

Vneste trochu harmónie do súkromia a nekonajte tak impulzívne, ako máte vo zvyku. Temperamentom partnera nesmierne vyčerpávate a to je naozaj zbytočný hazard s láskou, ktorý by mohol vyústiť do konfliktu. Trénujte sebaovládanie, najmä v prvých jarných mesiacoch, ktoré budú mimoriadne kritické. V lete pocítite nával pozitívnej energie, čo sa, samozrejme, odrazí aj na vašom spolužití s dlhoročným partnerom. Práve v tomto čase máte možnosť upevniť zväzok, výsledkom ktorého bude možno aj prírastok do rodiny už začiatkom budúceho roku.

Práca

Ak túžite rozbehnúť podnikanie, alebo začať so sólovou kariérou, nastal najlepší čas. Dokonca podľa postavenia hviezd by sa dalo povedať, že rovnako priaznivý sa už nevyskytne. Mimoriadne sa bude dariť tým, čo si projekt dokážu nielen sami vymyslieť, ale aj zrealizovať. Teda viac-menej umeleckým odborom. Ak pracujete vo väčšom kolektíve a výsledky vašej práce závisia od tímu, musíte sa pripraviť aj na ťažšie chvíle. Aj v tomto prípade platí, že reťaz je len taká silná, aké silné je jej najslabšie ohnivko a hoci to nebudete vy, bude to niekto z najbližších kolegov a vy môžete tiež doplatiť na jeho pomalý prístup k práci.

Zdravie

V uplynulom roku ste z pochopiteľných dôvodov museli vynechať preventívne prehliadky, a tak ich určite neodkladajte v tomto. Podľa postavenia hviezd sa síce tešíte dobrému zdraviu a nič by sa na tom nemalo meniť, no istota je istota. To, čo vám reálne hrozí, sú úrazy z priveľkého množstva adrenalínu a vlastnej nepozornosti. Dávajte si pozor najmä v letných mesiacoch a začiatkom jesene. Zbytočne neriskujte, nechoďte do krajností a pohľad na lákavý horský končiar si radšej vychutnajte z okna, alebo terasy vysokohorskej chaty.

 

Láska

Hoci život mnohých dlhoročných párov koncom minulého roku pripomínal bojisko a ono povestné „kto z koho“ sa celkom nevytratilo ani po zažatí poslednej sviece na adventnom venci, tento rok to bude iné. V domácnostiach zavládne harmónia, až sa budete diviť a mať podozrenie, či partner náhodou nevlastní zázračný prútik, ktorým ju privolal. Nejde o zázrak, len ste si museli mnohé vydiskutovať a nájsť rovnováhu medzi očakávaniami a realitou. Zdá sa, že sa to podarilo a zlé dni sú nadlho zažehnané. Aj u nezadaných, mladších jedincov dôjde k upokojeniu vášní a zbytočne vzbúrených hormónov.

Práca

Všetko nasvedčuje, že v tejto oblasti nedôjde k významným pohybom ani v pozitívnom, ani v negatívnom zmysle slova. Vesmír doslova nabáda, aby ste sa nepokúšali o zmenu práce ani zmenu pracovného zaradenia. Mali by ste trpezlivo zbierať skúsenosti a oboznámiť sa s detailmi toho, čo robíte. V budúcnosti budete mať príležitosť všetko niekoľkonásobne zúročiť vo svoj prospech. Dbajte na toto upozornenie najmä začiatkom leta, keď vás zasiahne nuda z rutinných činností naplno a budete v pokušení dať výpoveď a skúsiť šťastie inde.

Zdravie

Nie, rozhodne nie ste prívržencom raw stravy a na rozličné diéty sa pozeráte ako na pliagu ľudstva, ktorej sa treba čo najprecíznejšie vyhnúť. Dobré jedlo je významná zložka vášho šťastia. Samozrejme, nikto vám to nevyčíta. Len dávajte pozor, aby ste príliš neprepadli nástrahám kulinárskeho umenia. Hoci máte dobré zažívacie ústrojenstvo, ani váš žalúdok nie je z ocele. Na začiatku jesene by sa mohli ozvať nepríjemné bolesti a poruchy trávenia, ktoré by mohli mať dohru na operačnej sále. Takže majte na pamäti, že striedmosť na tanieri vám prinesie oveľa viac potešenia než chvíľková rozkoš z dobrého jedla.

Láska

Ak ste ešte stále single, nehľadajte vinu v okolí, ktoré vám nepraje a rozširuje o vás klebety, ale pozorne nazrite do vlastného vnútra. Nie sú vaše požiadavky trochu prehnané a neočakávate od polovičky viac, ako ste sami ochotní ponúknuť?  A keď  na všetky otázky s čistým svedomím odpoviete, zistíte, že náreky na zlý osud, čo vám nepraje, sú falošné. Otvorte oči doširoka a poobzerajte sa vôkol seba. Objavíte bytosť, ktorú poznáte už dávno, no vlastne ste si doteraz ani neuvedomili, akého je pohlavia. Nesmelé zblíženie čoskoro prerastie do vrúcnej lásky a už v lete si budete spoločne vychutnávať ohňostroje doteraz nepoznanej vášne. Samozrejme, tým, čo žijú v dlhoročných vzťahoch, odporúčajú hviezdy až tak doširoka oči neotvárať, skôr prižmúriť. Na svete je totiž dosť lákadiel, ktorým ľahko podľahneme, no už ťažšie sa z nich vymotáme. 

Práca

O prácu si v tomto roku naozaj nemusíte robiť starosti. Nielenže sa neocitnete v situácii, že by ste ju museli vyhľadávať, ona bude prenasledovať vás. Bude v tom naozaj vytrvalá a nepoľaví ani v dovolenkových mesiacoch, kedy by ste od nej už naozaj chceli mať chvíľu pokoj. Bude síce neodbytná, ale nebude chodiť za vami s prázdnymi rukami. Ponúkne naozaj hodnotné benefity, či už finančné, alebo také, čo sa týkajú spoločenského rastu. Záleží len na vás, pre čo sa rozhodnete – či dáte prednosť kariére alebo vlastnému pohodliu.

Zdravie

Psychické otrasy a nervové vypätie, ktoré si privodíte ľahkovážnosťou, sa môžu negatívne prejaviť nielen na kondícii, ale aj na zdraví. Ak si to neuvedomíte a neupokojíte sa, riskujete život. To je veľmi vážne varovanie hviezd. Mali by ste viac relaxovať, tešiť sa z maličkostí, upraviť si životosprávu. Vyhnete sa nielen fatálnej chorobe, ale blahodarne to zapôsobí aj na vaše nervy a získate energiu, ktorú budete môcť zmysluplne použiť pre osobný rozvoj. Duševnú rovnováhu a chladnú hlavu budete potrebovať najmä začiatkom jesene, keď vás život privedie na osudové rázcestie a bude záležať len na vás, ktorou cestou sa vyberiete.

Láska

Patríte k znameniam, ktoré sa nevyznačujú veľkou odvahou pri prejavoch priazne opačnému pohlaviu. No začiatkom apríla bude mať na vašu dušu silný vplyv planéta Venuša, ktorá z vás v konjunktúre s bojovným Marsom doslova spraví dračicu. Stretnete totiž človeka, ktorý nielenže rozbúcha vaše srdce, ale doslova vám rozviaže jazyk. Nemusíte sa báť, že sa strápnite. Vaša vrodená diskrétnosť vás určite neopustí a vy budete presne vedieť, čo máte kedy a kde povedať tak, aby bol účinok slov čo najpozitívnejší. K zásadnej zmene dôjde aj pri dlhoročných vzťahoch. S partnerom začnete otvorene hovoriť o pocitoch a o tom, čo vám na ňom prekáža. Tieto úprimné rozhovory však vašu lásku v ničom neohrozia. Naopak, posilnia ju.

Práca

Koníček, ktorému venujete dlhé roky voľný čas, sa stane odrazu vašou profesiou, ktorá vám slušne zarobí na živobytie. Stane sa to veľmi mimovoľne a nenápadne, vlastne si to ani nestihnete uvedomiť. Niekomu sa totiž tak zapáčia vaše výtvory, že vás požiada o spoluprácu, z ktorej budete profitovať. A hoci práve toto začne prinášať do vašej domácnosti značnú časť financií, nezriekajte sa ani práce, ktorá vás živila doteraz. Počkajte, ako sa to celé vyvinie, až potom urobte zásadné kroky, ktoré by vás posunuli iným smerom, ako ste kráčali doteraz.

Zdravie

Bolesti zubov síce zvykneme hodnotiť len ako nepríjemnú banalitu, no keď ste ňou konfrontovaní, vyzerá to celkom inak. Práve chrup by mohol byť pre vás v tomto roku Achillovou pätou zdravia, ktoré by malo byť inak v poriadku, bez vážnejších ohrození.  Neodkladajte teda návštevu zubára, ktorý si hravo poradí s malým kazom. Ak by ste to zanedbali, mohli by ste si pokaziť letné mesiace, počas ktorých sa chystáte na vysnívanú a naozaj zaslúženú dovolenku. Zub by sa mohol „ozvať“ v najneočakávanejšej chvíli, kdesi v ďalekej exotike, kde to síce vyzerá ako v raji, ale určite nie dentálnom.

Láska

Všemocné Slnko, ktoré kraľuje znameniu, vám prepožičiava šarm, ktorému sa nedá len tak odolať a podľahne mu aj ten, čo nechce. Vy si to dobre uvedomujete, a preto hrozí, že často skĺznete do sebeckosti a takej sebalásky, až prestávate racionálne myslieť a neviete odhadnúť, komu tým ublížite. Hviezdy vyzývajú k tomu, aby ste pribrzdili svoj šarm. Milostné dobrodružstvá, hlavný zdroj vašej zábavy, si, samozrejme, neodpustíte ani v tomto roku, ale visí nad vami hrozba, že sa dopustíte chyby, ktorá by vás mohla dlho mrzieť. Skúste sa vžiť do kože človeka, ktorého máte radi, a položte si otázku – ako by ste sa cítili, ak by sa on správal tak frivolne a ľahtikársky?

Práca

Hoci ste doteraz nič nedostali zadarmo a na výsledky svojho snaženia ste museli čakať, práve týchto dvanásť mesiacov bude tou pravou žatvou. Otvoria sa nové cesty a možnosti, ktoré ste považovali za neschodné. Šťastena, o priazeň ktorej ste tak urputne bojovali, vám sama zaklope na dvere a pozve vás k svojmu stolu. Neodháňajte ju tým, že ju budete považovať len za klamlivú chiméru. Je to naozaj váš rok, a tak si ho vychutnajte. Koncoročná bilancia bude naozaj radostná. V blízkej budúcnosti sa už takáto priaznivá situácia nebude opakovať.

Zdravie

O vás, čo ste sa narodili v tomto ohnivom znamení, je všeobecne známe, že všetko robíte naplno, nič polovičato a nešetríte sa ani v užívaní si života, ale ani v práci. Povinnosti si plníte zodpovedne a často prekračujete pomyselnú hranicu pracovitosti a mnohí vás právom považujú za vorkoholika. Takéto nasadenie si však skôr či neskôr vyžiada daň na zdraví a zdá sa, že čas, keď vám dá vesmír zúčtovanie, sa blíži. Zatiaľ je to len varovanie, zdvihnutý prst, ktorým chcú hviezdy naznačiť, že je načase spomaliť. Ak to neurobíte dobrovoľne, donúti vás k tomu vaše telo.

Láska

Pripravte sa na veľkú zmenu. Hoci žijete v pocite, že váš vzťah je pevný a prešiel už rôzne úskalia, otrasie ním istá zvláštna osoba, ktorá sa vám ani nebudete vedieť ako pripletie do cesty. Kvôli tej bytosti budete ochotní zahodiť všetko, čo ste doteraz s partnerom budovali. Bude to skutočný vír a vy budete mať čo robiť, aby vás nestrhol až na dno. Na jednej strane budete mať pocit, že vás tá osoba bezvýhradne miluje, na druhej sa k vám bude správať až grobiansky. Začiatkom jesene si však uvedomíte, že to je len klam a pokúsite sa vrátiť k partnerovi a pozliepať čriepky rozbitého vzťahu. S vynaložením veľkého úsilia sa vám to do Vianoc podarí, ale spomienky vás budú ešte dlho prenasledovať ako tieň.

Práca

V najbližších dvanástich mesiacoch budete pracovne veľmi vyťažení. Neočakávajte však veľké zmeny, situácia na pracovisku bude skôr stagnovať. No to nie je pre vás zlá správa. Naopak. Vyhnete sa sklamaniam z dôsledku toho, že sa nezrealizovali niektoré z vašich projektov, ale stane sa tak len preto, že ešte na ne nedozrel ten správny čas. Určite buďte veľmi opatrní, keď vás oslovia ľudia s lákavou ponukou, no vy nebudete mať dostatok dôveryhodných informácií o tom, odkiaľ táto ponuka vlastne pochádza a kto za ňou stojí. Ak by ste sa bezhlavo vrhli do takéhoto obchodného rizika, výsledkom by bola nesmierna strata a možnože nielen finančná.

Zdravie

Vaše chronické choroby akoby zázrakom ustúpia a po celý rok sa ani raz neozvú. No na druhej strane vám hrozia úrazy a zlomeniny, najmä počas prvých mesiacov roka. Náhly príval pozitívnej energie, ktorý pocítite hneď na začiatku, vám doslova dá krídla a nadobudnete pocit, že zvládate všetko a nič nie je nemožné. To sa však ukáže ako problém, lebo neodhadnete skutočné sily a pôjdete až nad limit svojich reálnych možností. Nepokúšajte preto šťastenu, ktorá naozaj dôsledne chráni vaše zdravie a nezabudnite na obozretnosť ani počas najrozpustenejších a bezstarostných chvíľ.

 

Láska

Aj v oblasti nežných citov platí, že menej je niekedy viac. Potlačte v sebe túžbu po teatrálnych gestách, veľkých romantických vyznaniach, ktoré síce vyzerajú na filmovom plátne dojemne, no v realite vyznejú skôr komicky, a sústreďte sa na radosti všedného dňa. Uvidíte, že  skutočným „chrámom lásky“  sú štyri steny vášho domova, hoci aj skromného. Hviezdy tohto roku naozaj prajú, aj tým, ktorí sú single. Pozornosť opačnému pohlaviu by ste mali venovať najmä začiatkom jari. Nebude to síce princ na bielom koni, ale môže sa stať vaším osudovým a ak mu dáte šancu, koncom roka môžu zaznieť svadobné zvony.

Práca

Stoja pred vami nové a veľmi nečakané výzvy, na ktoré by ste mali reagovať. Hviezdy nabádajú k určitej opatrnosti. Nepristúpte hneď na prvú ponuku, aj keď sa bude zdať lákavá. Mohlo by ísť o slepú uličku, v ktorej by ste uviazli a vaša skutočná šanca prejde okolo vás. Stačí trocha ostražitosti a chybe sa môžete vyhnúť. V tom prípade bude nasledujúci rok skutočne „vaším“ rokom, teda minimálne pokiaľ ide o kariérny postup. Poletíte priam raketovou rýchlosťou do výšin, vďaka čomu sa naplnia vaše najodvážnejšie sny. Pozor, aby sa vám na vrchole nezakrútila hlava, nohami stojte pevne na zemi.

Zdravie

Zdá sa, že nasledujúcich dvanásť mesiacov budete mať svoje zdravie pevne v rukách. Nijaké závažné ochorenia vám nehrozia. Nepríjemnosti sa môžu vyskytnúť v oblasti trávenia, ktoré si privodíte nestriedmym stravovaním. Žalúdok môže spôsobiť problémy, ktoré môžu dokonca skončiť až na operačnom stole. Venujte pozornosť životospráve, skoncujte so zlozvykmi a nezdravými návykmi a, samozrejme, nevynechajte pohyb. Ak sa rozhodnete zodpovednejšie pristupovať k telesnej schránke, hviezdy budú nápomocné a pomôžu vám vytrvať. Zmena životného štýlu sa odzrkadlí nielen na fyzickej kondícii, ale aj na postave a vy si na vzhľad predsa potrpíte.

Láska

Hlavne nezadaní zažijú skutočné zemetrasenie, ktoré nielenže nabúra, ale úplne zmení ich doterajší citový stereotyp na romancu so sladkým koncom. No aj tí, čo žijú v stabilných partnerstvách, sa môžu tešiť, že sa ocitnú v epicentre Amorovej priazne, ktorý naozaj nebude šetriť šípmi a zasiahne vždy presne. Bude to doslova ohňostroj emócií, ktorý príjemne zahreje, ak budete postupovať múdro, ale rovnako vás môže aj spáliť, ak stratíte hlavu a zabudnete používať v láske aj rozum. Pod vplyvom nezvládnutých citov by ste ľahko mohli spáliť za sebou mosty, ktoré vedú do bezpečného prístavu, a to by bola pre vás skutočná pohroma.

Práca

Ľudovo povedané, bude vám prerastať cez hlavu. No na vine nebudú objektívne dôvody, ale z veľkej časti vaša neschopnosť vyselektovať nedôležité od podstatného. V tomto roku by ste si naozaj mali urobiť poriadok na pracovnom stole, čím sa vyhnete zbytočnému stresu, ktorý vás oberá o energiu. Schopnosť pracovať systematicky oceníte najmä po lete, keď dostanete ponuku, ktorej nebudete vedieť odolať. Svojím spôsobom sa vám ňou naplnia profesijné sny, no na druhej strane to bude vyžadovať mimoriadne nasadenie a každý omyl by mohol znamenať  krok späť. Pamätajte, s chladnou hlavou dosiahnete viac ako s nervozitou vyplývajúcou z nedokončených povinností.

Zdravie

Hoci sa už dlho vyhýbate zdravotníckym zariadeniam, tohto roku budete ich pomerne častým hosťom. Aj keď nepôjde o závažné ochorenia, len o bežné zdravotné problémy, viac-menej spôsobené zanedbávaním preventívnych prehliadok, na nálade vám to nepridá. Berte to ako varovne zdvihnutý prst, ktorým hviezdy upozorňujú, že telo si pamätá prehrešky a príde čas, keď vám to zráta. Môžete tomu predísť tak, že zdravie nebudete pokladať za samozrejmosť, ale začnete mu konečne venovať pozornosť. Ak neuposlúchnete výzvu hviezd, môžu sa začiatkom leta objaviť problémy, vyžadujúce si aj hospitalizáciu.

Láska

Patríte k ľuďom, ktorí síce často žijú v kruhu mnohopočetnej rodiny, no napriek tomu vám pocit samoty nie je cudzí. Nenariekajte a nehľadajte vinu v iných. Vy dobre viete, že na vine nie je okolie, pred ktorým sa uzatvárate do seba zo strachu ukázať skutočné city a pocity, ale vy. Hviezdy vás však varujú. Ak ani tento rok nebudete ochotní vyliezť so svojej bezpečnej ulity, môže sa stať, že okolo vás prejde človek, na ktorého ste celý život čakali a vy sa s ním miniete. Až neskôr, s odstupom času si uvedomíte, o čo ste prišli a zostanú vám len oči pre plač. A tá pohodlná samota, ktorej sa na vlastnú škodu neviete vzdať.

Práca

Už dlhšie si pripadáte ako v bludnom kruhu a neviete, čo chcete. No máte jasno v tom, čo nechcete. Inak povedané, vaša stabilná práca vás prestala napĺňať a vy v nej nevidíte perspektívu do budúcnosti, ale bojíte sa to čo i len vysloviť nahlas, nie preto ešte aj čosi urobiť. Hviezdy sú vám však naklonené a prídu na pomoc už začiatkom jari, keď bude situácia naozaj kritická. Zasiahnu vo váš prospech, i keď sa to v prvej chvíli bude asi zdať inak. Donútia vás, možno aj dramatickým spôsobom, ukončiť jednu etapu života a začať novú. Nebráňte sa zmene. Bude sa vám to síce zdať ako prehra, ale v skutočnosti pôjde o vaše veľké víťazstvo.

Zdravie

Pozor na úrazy, nebezpečenstvu ktorých ste v tomto roku vystavení viac ako inokedy. Hoci sa menším napriek opatrnosti nevyhnete, môžete predísť aspoň väčším, ktoré by mohli veľmi nepríjemne zasiahnuť do vášho života. Dávajte si pozor pri adrenalínových športoch, ktoré vyhľadávate. Risk nemusí znamenať vždy zisk, naopak. Zbytočný hazard na zasneženom svahu vás môže pripútať na lôžko na dlhé týždne, ak nie mesiace. No aj keď prežijete dovolenku v zdraví, ešte to neznamená, že ste zvíťazili nad osudom. Uvedomte si, že riziko nepríjemných zranení číha na vás aj doma.

Láska

Tej pre vás nikdy nie je dosť. A hoci si na jej nedostatok nemôžete sťažovať, problém je, že s ňou nedokážete dobre zaobchádzať. Skrátka, túžite po nej, keď ju nemáte a hazardujete s ňou, keď ju prežívate. Tento rok bude pre vás akýmsi rokom vytriezvenia, konečne sa prestanete umárať nenaplnenou, dokonca platonickou láskou z minulosti a pochopíte, že takto sa ďalej nemôžete a ani nevládzete trápiť. Veľmi dobré obdobie prichádza pre stabilné páry. Je ideálny čas aj na bábätko, po ktorom dávnejšie túžite. Túžba sa v tomto roku naplní.

Práca

Príde k veľkým zmenám, ktoré síce otrasú vašimi istotami, no prinútia vás nájsť v sebe rezervy, ktoré nechávate zapadať prachom. Najneskôr začiatkom leta dôjde k nepríjemnej situácii, ktorá otrasie vašou sebadôverou a začnete o sebe a svojich schopnostiach pochybovať. Samozrejme, že vás to veľmi znechutí, až do takej miery, že stratíte akúkoľvek chuť bojovať a dobrovoľne opustíte pozíciu, ktorú ste si dlhé roky budovali usilovnosťou a pracovitosťou. Nakoniec sa to však ukáže ako váš najväčší životný tromf, lebo cesta, po ktorej sa vyberiete, vás dovedie na miesto, kde môžete naplno uplatniť schopnosti a získate nielen patričné finančné ohodnotenie, ale ako bonus od života – pokoj na duši.

Zdravie

Hoci patríte k tým, čo zdravie nezanedbávajú a svedomito absolvujú preventívne prehliadky, objaví sa problém, ktorý ste doteraz ignorovali aj keď sa občas ohlásil nepríjemnými bolesťami hlavy a slabosťou. Napriek tomu, že nepôjde o nič fatálne a napokon sa ho vďaka lekárom definitívne zbavíte, znepríjemní vám prvé jarné týždne a možno sa povlečie až do začiatku leta. Dobrá správa je, že toto je jediné vážne varovanie hviezd na nasledujúcich dvanásť mesiacov, ktoré by ste mali brať vážne a nepodceňovať ho. Budete totiž potrebovať veľa fyzickej a psychickej pohody, aby ste zvládli tento náročný rok, ktorý pre vás pripravil veľa výziev.

Láska

Nečakajte ohňostroj vášní. Aj keď nič nenasvedčuje, že by ste sa mali stať hlavným hrdinom dramatického rozchodu alebo opojného začiatku, nebude to pre vás nudný rok. Upevnia sa predovšetkým stabilné páry, nájdu k sebe cestu aj tie, čo sa v minulom období ocitli na hranici krízy, dokonca rozchodu. Vodnár žijúci „single“ nájde porozumenie v kruhu priateľov, medzi ktorými sa bude cítiť mimoriadne dobre. Mnohí si tohto roku uvedomia pravdivosť vety „priateľstvo je niekedy viac ako láska“, ktorú často považujú len za frázu a cenu útechy pre nezadaných.

Práca

Na pracovisku sa budete musieť prispôsobiť novým situáciám. Pravdepodobne prejdete na systém home office, ktorý si bude vyžadovať väčšiu vnútornú disciplínu, než tomu bolo doteraz. Záleží len na vás, ako si viete zorganizovať svoje povinnosti a pracovať aj mimo kolektívu, na ktorý ste sa vždy mohli spoľahnúť. Určite vás to naučí väčšej samostatnosti a napokon prispeje k tomu, že si budete viac veriť. Možnože práve tento nový systém práce vám napokon tak učaruje, že vytvoríte aj svoj vlastný projekt, nad ktorým už dlhšie rozmýšľate, no akosi ste nenašli na jeho realizáciu dosť odvahy a chýbal vám aj čas.

Zdravie

Ozvú sa najmä chronické ochorenia, ktoré sa zdali byť už na ústupe. Pozor si dávajte najmä v sychravých mesiacoch, koncom zimy a jesene, keď by mohli prerásť do závažnejších ochorení. Nevystavujte sa zbytočnému riziku, šetrite sa. A nielen fyzicky, ale aj psychicky, lebo verte tomu, že veľa chorôb má svojho pôvodcu práve v nespokojnej a nešťastnej duši. Ak sa vám podarí udržať vnútornú rovnováhu, nielenže sa celkom vyhnete dlhšej práceneschopnosti, ale ak sa vám aj nejaký zdravotný problém pritrafí, prekonáte ho oveľa ľahšie, ak si zachováte pokoj a optimizmus.

 

Láska

Mnohí si mysleli, že konečne stretli osudovú lásku, no ukáže sa, že išlo o omyl. Pravda vyjde najavo vďaka zvláštnym udalostiam, ktorým budete čeliť uprostred horúceho leta a ktoré vám milovanú bytosť ukážu z iného uhla pohľadu. Samozrejme, bude to mimoriadne náročné a otrasie to vašimi istotami, no časom pochopíte, že to bol síce drastický, no nevyhnutný zásah osudu, ktorý vám takto  strhol klapky z očí a ukázal vám, na čom v skutočnosti ste. Berte to ako jedinečnú šancu urobiť si poriadok v živote, zbaviť sa toho, čo vám škodí a kvôli čomu trpíte. Po dlhých mesiacoch bolesť zo sklamania pominie a vy už začiatkom decembra stretnete bytosť, s ktorou strávite nielen krásne Vianoce, ale aj zvyšok života.

Práca

Na poli práce by mal dominovať chladný rozum nad horúcimi emóciami, ktoré určite nie sú dobrý radca. Nenechajte sa vyprovokovať zádrapčivým kolegom, ktorý si na vás bude liečiť vlastnú frustráciu a doslova vás znechutí. V tomto roku nemôžete urobiť nič horšie, ako dať výpoveď a začať hľadať novú prácu. Pravdepodobne by sa vám to tak skoro nepodarilo a zbytočne by ste prišli nielen o finančnú istotu, museli by ste siahnuť aj na úspory. Verte, že horúca situácia na pracovisku sa čoskoro upokojí a pochopíte, že naozaj o nič nešlo.

Zdravie

V predchádzajúcom období prešlo vaše zdravie mnohými skúškami a naozaj ste si dosť vytrpeli. Teraz konečne nastáva čas, keď dostanete zdravie pod kontrolu,  nielen to fyzické, budete sa cítiť aj v dokonalej psychickej kondícii. No, samozrejme, musíte na tom popracovať. Obnovte návštevy v ambulancii všeobecného lekára a neignorujte preventívne prehliadky. Hviezdy nabádajú prehodnotiť aj životný štýl. Mali by ste úplne vylúčiť alkohol a naučiť sa zdravo stravovať a viac sa hýbať. Už po pár mesiacoch takejto pravidelnej pohybovej aktivity zmiznú problémy, akoby švihnutím čarovného prútika, budete sa cítiť ako vymenení, skrátka ako ryba vo vode.

- - Inzercia - -