Dnes je pondelok, 18.október 2021, meniny má: Lukáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Generálny prokurátor dal preskúmať trestné konananie nehody Daniely Kralevich

január 14, 2021 - 09:00
Generálny prokurátor Maroš Žilinka uložil prokurátorovi trestného odboru Generálnej prokuratúry SR preskúmať zákonnosť a plynulosť trestného konania vo veci dopravnej nehody, ktorú zavinila Daniela Kralevich.
Foto: 

Generálny prokurátor Maroš Žilinka uložil prokurátorovi trestného odboru Generálnej prokuratúry SR preskúmať zákonnosť a plynulosť trestného konania vo veci dopravnej nehody, pri ktorej 21. septembra 2020 v Bratislave na Tomášikovej ulici po náraze motorového vozidla zahynula mladá študentka Linh. Agentúru SITA informovala o tom hovorkyňa prokuratúry Jana Tökölyová.

Čo sa v osudný pondelok stalo

Mladá študentka Gymnázia L. Novomeského v Bratislave, Nguyen Thi Dieu Linh, sa pred rokom vrátila z Ameriky, kde bola na ročnom výmennom pobyte a tento školský rok pokračovala v štúdiu na gymnáziu. Keď prechádzala v osudné pondelkové popoludnie cez priechod pre chodcov, stala sa obeťou bezohľadnej jazdy bývalej missky Daniely Kralevich.

Tá ju nabrala svojim luxusným SUV v plnej rýchlosti a bez zabrzdenia. Náraz bol taký silný, že študentku odhodilo vyše desať metrov od priechodu. Aj keď po pár minútach bola na mieste sanitka, dievčine už nedokázali pomôcť. Zraneniam na mieste podľahla, mala rozbité temeno hlavy a veľmi krvácala. Vodička sa po nehode nervovo zrútila, podľa svedkov plakala a kričala a vyhľadala hneď lekársku pomoc v neďalekej nemocnici. 

Daniela Kralevich sa stále neospravedlnila

No aj napriek jej zlému psychickému stavu po nehode je zarážajúce, že sa do dnešného dňa neskontaktovala s rodinou usmrtenej študentky.

Ako sa pre čas.sk vyjadrila Komunita Vietnamcov v Bratislave: „My Vietnamci ako komunita sa nevieme zbaviť pocitu, že len preto, že sme inej pleti, má náš ľudský život inú hodnotu. Pri takomto správaní je táto naša otázka asi na mieste, keďže si toto správanie pani Kralevich nevieme vysvetliť. Nemusí to byť osobne ona, ale z jej strany sa predsa mohol niekto ozvať.“ Namiesto ospravedlnenia si však Daniela zrušila svoje profily na sociálnych sieťach, na ktorých bola vždy mimoriadne aktívna, a aktuálne nikto nevie, kde sa zdržiava.

Polícia sa dopravnou nehodou stále zaoberá, na svojej FB stránke zároveň vyzvala svedkov, aby sa s informáciami, ktoré by pomohli pri vyšetrovaní, obrátili na známe číslo 158, či napísali formou súkromnej správy na ich facebookový profil. Vodičke luxusného auta v prípade obvinenia hrozí trest až päť rokov. 

- - Inzercia - -