Dnes je pondelok, 06.december 2021, meniny má: Mikuláš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dominika Cibulková v prvej línii pomáha pri testovaní

január 19, 2021 - 10:37
Pred niekoľkými dňami krajinou doslova preletela správa o prednostnom očkovaní známej slovenskej tenistky Dominiky Cibulkovej a jej manžela Michala Navaru.
Foto: 
Ramon Leško

Cibulková sa momentálne okrem ospravedlnenia postavila následkom čelom a rozhodla sa prijať ponuku ministerstva zdravotníctva. Počas testovania ochorenia Covid-19 bude vypomáhať na mobilnom odberovom mieste v Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave.

c8.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Svoju pomoc poskytne konkrétne pri administratíve, a teda zapisovaní údajov testovaných ľudí. Zároveň podporuje myšlienku očkovania: „Ja som sa s tým očkovaním trochu ponáhľala, no aj tak by som chcela povedať ľuďom, že je to dôležité. Je to jediná šanca naspäť do nášho normálneho života. Verím, že to všetci spolu zvládneme a moja dnešná podpora tu bude za niečo stáť.“

Na otázku, prečo neprišiel pomôcť aj jej manžel, ktorý bol prednostne zaočkovaný spolu s ňou sa vyjadrila, že aj keď je táto pomoc pre ňu prioritná, základnou prioritou číslo jeden je pre ňu jej sedemmesačný syn, ktorý ju potrebuje. Práve z toho dôvodu jej manžel neprišiel priložiť ruku k dielu, stará sa o ich syna.

Dominika Cibulková chce pomáhať aj iné dni. „Určite by som veľmi rada pomáhala aj v iné dni, ale ako som presne povedala, moja priorita je môj syn, ktorého stále kojím. Určite ale veľmi rada ponúknem svoje služby ministerstvu a som tu,“ dodala.

K samotnému očkovaniu sa vyjadrila, že druhé kolo ich čaká do troch týždňov. Nemala vraj žiadne vedľajšie účinky, akurát pár dní cítila stuhnutý sval na mieste vpichu.

c6.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Ministerstvo zdravotníctva sa k tenistkinmu rozhodnutiu vyjadrilo taktiež pozitívne: „Za ministerstvo zdravotníctva môžeme skonštatovať, že oceňujeme prijatú výzvu pani Cibulkovej. Oceňujeme, že bude robiť osvetu v dôležitej téme očkovania. Vážime si jej prístup a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu,“ povedala Zuzana Eliášová, hovorkyňa rezortu zdravotníctva. 

- - Inzercia - -