Dnes je pondelok, 18.október 2021, meniny má: Lukáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Legenda žurnalistiky, Larry King, zomrel vo veku 87 rokov

január 23, 2021 - 15:21
Samého seba popisoval ako „nezaujaté vedenie medzi hosťom a publikom.“ Dnes nás opustila jedna z najznámejších a najtalentovanejších osobností mediálneho sveta.
Foto: 
latimes.com

Larry King sa narodil 19. novembra 1933. Bol plateným hovorcom, televíznym a rozhlasovým moderátorom, ktorý svoju kariéru započal ako miestny floridský novinár. Za svoj žurnalistický prínos získal 2 ocenenia Peabody, cenu Cable ACE a cenu Emmy. Počas svojho profesijného pôsobenia urobil desiatky tisíc rozhovorov.

Do širšieho povedomia sa dostal na začiatku roku 1978, kedy odštartoval The Larry King Show. Od 1985 do 2010 moderoval nočný televízny program The Larry King Live na stanici CNN. Od roku 2012 do 2020 moderoval Larry King Now na stanici Hulu RT America. Zároveň pokračoval v Politicking with Larry King, týždennou politickou talk show vysielanou na spomínaných dvoch staniciach od roku 2013 až do jeho smrti.

larry_king_show.jpg

Foto: 
tvguide.com

Velikánom sa stal pre svojský štýl a najmä vďaka jeho prístupu. Podľa jeho vlastných slov, hosť nie je rekvizita, a preto nikdy nepovažoval za správne, keď moderátor celú svoju show zakladá na sebe. Na Kingovom twitterovom účte bolo zverejnené vyhlásenie, v ktorom stálo, že „svojich hostí považoval za skutočné hviezdy zatiaľ čo samého seba vnímal ako nezaujatý kanál medzi hosťom a publikom.“ Nezáležalo na tom, či viedol rozhovor s prezidentom, celebritou, národným hrdinom či škandálmi sprevádzanou osobnosťou. Pristupoval k nim s rovnakou úctou a rešpektom.

„Veril, že stručné otázky zvyčajne poskytnú najlepšie odpovede a v tejto viere sa nemýlil,“ uvádza vyhlásenie. Príčina smrti zatiaľ nie je známa, no CNN začiatkom januára s odvolaním na blízky rodinný zdroj informovala o tom, že moderátor bojuje s korona vírusom. Žurnalistická legenda zomrela v nemocnici Cedars-Sinai v Los Angeles. Informácie o poslednej rozlúčke zatiaľ nie sú známe. Kingova rodina si v tejto chvíli vyžiadala súkromie.

Zdroj: Independent.co.uk

- - Inzercia - -