Dnes je pondelok, 18.október 2021, meniny má: Lukáš
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Zomrela česká herečka Hana Maciuchová

január 27, 2021 - 00:09
Herecké nebo sa opäť raz rozrástlo o ďalšiu skvelú herečku. Tentokrát to je Hana Maciuchová, ktorá po boji s ťažkou chorobou odišla vo veku 75 rokov.
Foto: 
e15.cz

Hana Maciuchová sa narodila 29. novembra 1945 v Šternberku. Herectvo ju sprevádzalo už počas štúdia na gymnáziu, kedy sa venovala ochotníckemu divadlu. Po strednej škole ju kroky viedli smerom k Divadelnej fakulte Akadémie múzických umení v Prahe.

Divadelné dosky však neboli tým jediným priestorom, kde účinkovala. Zhostila sa aj rolí vo filmoch, seriáloch či na televíznych obrazovkách. Do jej filmografie patria snímky ako V každém pokoji žena, Hra o královnu, Poločas štestí, Člověk proti zkáze, Samotáři, Únos domů a ďalšie.

V rámci seriálov ste Hanu Maciuchovú mohli vidieť napríklad v Chalupároch, Nemocnici na kraji mesta, Dobrej štvrti, seriáli Ulica atď. Jej repertoáru sa nevyhli ani rozprávky: Čarovné prstýnky, O zakleté princezne, O labuti, Princezna Slonbidlo...

Za svoje herecké úspechy získala cenu Tý Tý, ocenenie (Ne)viditeľný herecMedailu Za zásluhy v oblasti kultúry. Súčasne sa venovala dabingu a bola pedagogičkou na konzervatóriu.  

Česká herečka bojovala s rakovinou, ktorá nad ňou žiaľ zvíťazila. Zomrela v Olomouci. Informoval o tom portál IDNES.cz.

- - Inzercia - -