Dnes je nedeľa, 17.október 2021, meniny má: Hedviga
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Základ krásnej pleti? Dôkladné čistenie!

február 16, 2021 - 22:01
Súčasné možnosti nám umožňujú dopriať našej pleti blahodarné prírodné produkty kozmetických značiek z celého sveta. Pred ich bezhlavým nakupovaním je však dobré vedieť, že akákoľvek luxusná kozmetika sa po nanesení na nečistú pleť stáva neúčinnou. Základom krásnej a zdravej pleti je totiž dôkladné čistenie, ktoré by malo byť základom každej beauty rutiny, vrátane tej vašej.
Foto: 
Foreo

Pre väčšinu žien znamená čistenie pleti len jednoduché odlíčenie sa pomocou čistiacej pleťovej vody. Po zdanlivom odstránení make-upu a ďalších zvyškov dekoratívnej kozmetiky, už stačí pleť opláchnuť čistou vodou a jemne ju osušiť čistým, mäkkým uterákom. Hotovo? Ani zďaleka! Ak je toto obraz aj vášho „dôkladného čistenia“, rýchlo sa s ním rozlúčte. Krásna a zdravá pleť si totiž vyžaduje ďaleko viac pozornosti. Viete ako na to?

Správna teplota vody
Prvým krokom k správnemu čisteniu je primerane teplá voda, nikdy nie horúca a ani studená. Vysoká teplota vody môže totiž narušiť správnu funkciu pokožky tým, že ju zapáli alebo podráždi, kým studená voda zas neumožní zmäkčenie potrebné na dôkladné odstránenie zvyškov make-upu.

Dôkladne zvážte typ čistiacej kozmetiky
Výber čistiacej kozmetiky by ste mali zvažovať najmä na základe typu vašej pokožky. Za všeobecne šetrnejšiu sa napríklad považujú čistidlá s krémovou konzistenciou. Typické sú svojím nepenivým charakterom, preto je táto kozmetika určená najmä pre ľudí s citlivou či dehydratovanou pokožku. Oveľa hlbšie čistenie však poskytuje kozmetika s gélovou konzistenciou. Dôvodom je obsah kyselín v jej zložení, ktoré dokážu účinne odstraňovať nežiaduce čiastočky ropy z make-upu a dekoratívnej kozmetiky. Gélové čističe sú zvyčajne penivé, čo na jednej strane umožňuje znižovať nadmernú tvorbu oleja, na druhej však môžu spôsobovať zbytočné a nadmerné vysušenie pokožky. Vyhýbať by sa im preto mali ľudia s suchou pleťou.

pr88.jpg

Foto: 
Foreo

Dvojité čistenie
V pojme dvojité čistenie nie je ukryté len ranné a večerné čistenie pleti, ale aj jej dvojfázové večerné čistenie. Dôležité je najmä vtedy, ak si na pleť denne nanášame make-up, zanedbávať by sme ho však nemali ani ak pracujeme v znečistenom prostredí, alebo ak máme mastnú či zmiešanú pleť. Prvým čistením totiž odstránime make-up a ďalšie nečistoty, kým tým druhým odstránime odumreté bunky pokožky. Produkty, ktoré na pleť následne nanesieme, tak budú môcť na jej časti pôsobiť oveľa efektívnejšie.

Siahnite po produktoch s kyselinou salicylovou
Výhodou kyseliny salicylovej je jej schopnosť pôsobiť ako peeling. Prispieva k zrýchleniu bunkovému obratu a obmedzuje tiež nadbytočnú produkciu oleja. Naša pokožka bude tak po jej použití jemná, rozjasnená a zároveň „obalená“ ochrannou antioxidačnou bariérou.

Týždenné hĺbkové čistenie
Okrem dennej starostlivosti o pleť je pre ňu raz do týždňa potrebný aj hlbší čistiaci zásah. Dobrou voľbou môže byť enzýmový peeling, ktorý bude pôsobiť ako hĺbkový čistič s cieľom odstrániť odumreté bunky a dosiahnuť rovnomerný tón pleti. Pamätajte však, že enzýmový peeling by sme nemali používať v ten istý deň ako peeling vyvinutý na báze kyseliny. Pleť by na takúto kombináciu mohla totiž reagovať nepríjemným podráždením.

pr85.jpg

Foto: 
Foreo

Doprajte si čas a rozmaznávajte sa
Na čistenie pleti by sme si mali vyhradiť čas. Po nanesení jednotlivých kozmetických čističov preto venujte náležitú pozornosť aj ich dôkladnému vmasírovaniu do pleti. Postaráte sa tak nielen o odstránenie posledných zvyškov make-upu, ale aj o rozprúdenie krvného obehu v oblasti tváre. Aby sme účinok prípravkov ešte viac podčiarkli, môžeme okrem obyčajnej masáže využiť aj sonický prístroj FOREO UFO. Stačí, ak ho jednoducho spárujete s mobilnou aplikáciou a jeho hyperinfúzia a LED svetelná terapia dopraje vašej pleti hĺbkovú a profesionálnu starostlivosť. Okrem UFO však rada FOREO smart produktov obsahuje aj viacero ďalších inteligentných zariadení, preto si z nich nepochybne vyberiete ten, ktorý bude vaša pleť milovať. 

- - Inzercia - -