Dnes je streda, 27.október 2021, meniny má: Sabína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako zostať fit aj počas karantény?

február 24, 2021 - 22:32
Ak pracujete z domu alebo sa jednoducho z bezpečných dôvodov chránite v karanténe, vedzte že aj doma môžete cvičiť a dodržiavať zdravú životosprávu. Je to veľmi jednoduché, inšpirujte sa nasledujúcimi tipmi.
Foto: 
Björn Borg

Vytvorte si harmonogram

Prvá vec, ktorej by ste mali venovať pozornosť, je vytvorenie harmonogramu. Rozmyslite si, ako často a v akú dennú dobu by ste chceli športovať a tohto plánu sa držte.

Radi by ste sa hýbali aspoň trochu každý deň, ale nemáte príliš času alebo chuti? Potom si každý deň vyhraďte na cvičenie takých 15-30 minút. To je čas, ktorý ľahko zahrniete aj do dňa nabitého povinnosťami a stále je to efektívnejšie ako nerobiť vôbec nič.

Niekto rád cvičí každý deň hodinu aj dlhšie, niekto dvakrát týždenne a niekto si dopraje pohyb ráno aj večer. Dôležitá je pravidelnosť, tá zaručí, že bude mať cvičenie pre vaše telo dlhodobý prínos.

Oblečte si správny outfit

Aj počas tréningu a športových aktivít doma sa môžete cítiť pohodlne a štýlovo. Aby ste sa naozaj mohli uvoľniť a sústrediť len na cviky, tak by mal byť váš outfit predovšetkým pohodlný a nemal by brániť pri pohybe. Praktické sú predovšetkým úzke legíny.

Ich univerzálnosť spočíva aj v tom, že sú využiteľné prakticky pre každý indoorový alebo outdoorový šport. Ideálne sú tie z priedušného materiálu, ktorý odvádza pot a chráni telo pred prehriatím a znížením telesnej teploty. 

Ďalším dôležitým prvkom športového outfitu je kvalitná športová podprsenka. Vďaka nej sa nebudete viac musieť zaoberať nepohodlím a môžete sa bezstarostne venovať športovým aktivitám. Aj voľba materiálov je u športovej podprsenky dôležitá. Pre dokonalý odvod potu voľte podprsenky vyrobené zo syntetických materiálov.

Vyhľadajte správnu motiváciu

Pokiaľ chcete miesto obyčajných klikov a cvikov na brucho zaťažiť telo o niečo komplexnejšie, skúste si pustiť nejaké tréningové video, akých nájdete na internete desiatky. Videá na internete nie sú ale jediným zdrojom inšpirácie, v súčasnej dobe existuje aj veľa mobilných aplikácií, ktoré zdarma alebo za drobný poplatok poskytujú najrôznejšie cvičebné lekcie. Jednotlivé lekcie väčšinou rozdeľujú do kategórií podľa typu cvičenia a obtiažnosti, a zároveň vám treba spočítajú aj spálené kalórie. Takýto tréning so správnymi cvikmi bude nielen efektívny, ale uvidíte, že sa postupne budete cítiť lepšie a motivovanejšie na každodenné cvičenie.

ts_cvicenie_doma_kolaz.jpg

Foto: 
Pinterest

- - Inzercia - -