Dnes je pondelok, 18.október 2021, meniny má: Lukáš
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Zomrel dabingový herec a režisér Štefan Mandžár

marec 16, 2021 - 17:19
Dnes ráno jeho hlas odznel naposledy. Nezabudnuteľný herec a režisér vo veku nedožitých 69 rokov navždy odišiel v dôsledku ochorenia na vírus Covid-19.
Foto: 
tvnoviny.sk

Štefan Mandžár sa narodil 10. júna 1952 v Ždiari. Objavil sa vo viacerých filmoch a seriáloch, pôsobil ako režisér v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. Neskôr sa primárne sústredil na dabing, ktorý spočiatku režíroval v Producentskom centre prevzatých programov a potom pre televíziu Markíza.

„Ťažko sa nám píše o tejto smutnej správe, nemôžeme tomu doteraz uveriť. Legendárny režisér, jeden z najlepších, ktorí kedy na Slovensku boli, Štefan Mandžár, nás navždy opustil. Nedá sa ani len spočítať, koľko dabingov vytvoril a ani vyjadriť slovami, čo všetko pre rozvoj slovenského dabingu za celý svoj život urobil. Sám doma 1 a 2, Maska, Piaty element, Rýchlejší ako smrť, Stratení vo vesmíre či legendárny seriál AKTY X – „Všetko je vo hviezdach“ atď. Svet dabingu bude opäť chudobnejší o ďalšieho velikána,“ uvádza facebooková stránka Slovenský dabing.

Štefan Mandžár bol držiteľom niekoľkých vzácnych ocenení, medzi ktorými sa vynímala najmä Cena Literárneho fondu za celoživotné dielo.

V mene celej redakcie vyjadrujeme úprimnú sústrasť a prajeme veľa síl.

- - Inzercia - -