Dnes je utorok, 09.august 2022, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Zdravá pokožka – zdravé sebavedomie

marec 18, 2021 - 22:39
Naša pokožka je jedna z prvých vecí, ktoré si na nás ľudia všimnú už na prvom stretnutí. Je to pravdepodobne aj prvá vec, ktorú sami so sebou riešime každé ráno pri pohľade do zrkadla.
Foto: 
Nizoral

Stav pokožky má silný vplyv na naše emócie i duševnú pohodu. Kým v puberte nás trápi hlavne akné, v dospelosti sa priraďujú rôzne alergické reakcie, pigmentové škvrny, vrásky či lupiny. Ak cítite nedostatok sebavedomia práve pre drobné vločky, ktoré neustále padajú z vašich vlasov, nezúfajte. Tento problém sa dá raz a navždy odstrániť.  

nizoral_imidzovka.png

Foto: 
Nizoral

 Stres i duševná nepohoda
Lupiny sú spôsobené tým, že nám na pokožke hlavy začne rásť druh plesne zvanej Malassezia. Jedného potrápi len miernym svrbením pokožky, ale každému druhému človeku spôsobuje vážne zápalové reakcie. Tie majú za následok poškodenie pokožky hlavy a spôsobujú jej vysušovanie. Existuje aj iný typ lupín, pri ktorých pokožka hlavy začne produkovať viac oleja a vo výsledku sa lupiny zdajú lepivé a mastné. Hlavnou príčinou môžu byť genetika, stres, hormonálne zmeny, duševná nepohoda... Ak pochopíme príčinu tvorby lupín, pochopíme aj to, že tento stav dokážeme ukončiť. Lupiny totiž môžu podkopať naše sebavedomie a nepriaznivo vplývať na naše správanie a vystupovanie na verejnosti.  

 Keď zlyháva domáca lekáreň
Existuje veľa domácich liekov a receptov, ktoré sa rozhodnete vyskúšať ako prvú pomoc v boji s lupinami. Je to naša prvá reakcia, keď sa rozhodneme aplikovať na vlasy čokoľvek, čo nám môže pomôcť zbaviť sa tých nežiaducich vločiek na našom oblečení. Ak ste však v boji už vyskúšali „overený“ domáci spôsob, ako napr. jablčný ocot, kokosový olej, vajíčka, citróny, zelený čaj, pivo..., vlasy ste si umývali príliš často a potom zase len občas, a stále sa ráno budíte s novou vrstvou lupín na vankúši, je čas zveriť sa do rúk odborníkov. Nesprávnou domácou liečbou si môžete viac ublížiť než polepšiť. Dôležitá je diagnostika problému, s ktorou vám pomôže dermatológ alebo lekárnik.

 Ako liečiť lupiny
Mnoho ľudí verí, že lupiny sú spôsobené nesprávnou hygienou, čo nie je to pravda. No v boji proti lupinám treba dodržiavať správnu hygienu, ktorej základ tvoria kvalitné produkty. Veľmi efektívne zaberá liečivo ketokonazol. Obsahuje ho Nizoral® šampón 2 %, ktorý dostanete v kúpiť v lekárni. Prvé výsledky zaznamenáte už počas druhého týždňa používania. Je vhodný aj pre tehotné ženy, dojčiace maminy a pre deti od 12 rokov. Postihnuté miesta na pokožke hlavy alebo tela dôkladne umyte šampónom a nechajte pôsobiť tri až päť minút. Pre celkové upokojenie svrbenia a podporu liečby lupín šampónom použite vlasové tonikum Nizoral® Care (kozmetický výrobok). Vmasírujte si ho do pokožky hlavy a neoplachujte. Keď dospelý dostane seboroickú dermatitídu, ochorenie môže prísť a odísť kedykoľvek. Vzplanutia sú bežné, ale správna liečba dokáže zvíťaziť nad lupinami a priniesť vašej  pokožke vytúženú úľavu.

- - Inzercia - -